Search
Close this search box.

Ve středu jmenuje Miloš Zeman novou vládu. Projde Poche?

Po včerejší schůzce prezidenta Miloše Zemana s předsedou hnutí ANO a premiérem Andrejem Babišem a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem došlo k definitivnímu rozhodnutí, že nová vláda bude jmenována tuto středu v dopoledních hodinách.

Dnes dodá premiér Babiš prezidentovi oficiální seznam ministrů. Měl by na něm být i Miroslav Poche, kterého sociální demokraté nominovali na post ministra zahraničí. Babiš přislíbil, že na seznamu bude, i když prezident už několik týdnů dává najevo, že tohoto europoslance nemíní jmenovat kvůli jeho postojům k imigraci. Pokud by však nebyl v seznamu, může se stát, že by sociální demokraté pro vládu nehlasovali.

Ještě před jmenováním vlády se chce Miloš Zeman sejít s novými kandidáty na ministry, Taťánou Malou (ANO – ministryně spravedlnosti), Martou Novákovou (ANO – ministryně průmyslu a obchodu), Petrem Krčálem (ČSSD -ministr práce) a Antonínem Staňkem (ČSSD – ministr kultury).

Prezidentovo jmenování vlády však není posledním krokem k jejímu vzniku. Kromě „kauzy Poche“ ještě bude záležet na postoji komunistické strany, která má o tomto víkendu schůzi ústředního výboru. Komunisté mají menšinovou vládu ČSSD s ANo tolerovat a kladou si tak různé podmínky.
Pokud by nakonec nedošlo ke vziku menšinové vlády, jedinou smysluplnou variantou jsou poté předčasné volby.

V případě druhé, očekávané, varianty by mělo dojít k hlasování o důvěře vlády 11. července.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient