Search
Close this search box.

Ve Stodu a Chotěšově vzniknou nové úseky cyklostezky

Podél řeky Radbuzy od ulice Nábřežní ve Stodu k rybníku Divoký vznikne nový úsek cyklostezky na mezinárodní cyklotrase CT 3. Členové rady odsouhlasili příspěvek městu Stod na tuto stavbu ve výši 1 774 905 korun. Plánovaný úsek o délce 1 600 m a šířce 3 m začíná napojením na již realizovaný průtah cyklotrasy CT 3 městem Stod a pokračuje z ulice Nábřežní po současné polní cestě podél řeky Radbuzy k rybníku Divoký. Zde se napojí na již vybudovaný úsek cyklotrasy realizovaný v roce 2016, který vede až do obce Chotěšov.

Realizací projektu dojde k vybudování dílčího úseku mezinárodní cyklotrasy CT 3 a svedení cyklodopravy z vytížených silnic I/26 a II/230. Dále se propojí již vybudované části předmětné cyklotrasy ve směru Stod-Chotěšov. Tato cyklotrasa je hojně využívána obyvateli Stoda a Chotěšova nejen k volnočasovým aktivitám, ale i k dojezdu do zaměstnání. Vybudováním dalšího úseku cyklotrasy CT 3 se zkrátí vzdálenost mezi městem Stod a obcí Chotěšov. Taktéž přispěje ke zvýšení bezpečnosti cyklistů.

Nový úsek cyklostezky v úseku Mantov-Vachtlův mlýn bude stavět obec Chotěšov. Rada PK souhlasila s poskytnutím částky 1 756 343 korun na stavbu cyklostezky, která leží na mezinárodní cyklotrase CT 3.

Plánovaný úsek o délce 1 600 m a šířce 2,5 m začíná napojením na již realizovaný průtah cyklotrasy CT 3 obcí Mantov a pokračuje po současné polní cestě podél řeky Radbuzy, od které se postupně odklání po současné polní cestě k Vachtlovu mlýnu. Cyklotrasa dále pokračuje po již opravené místní komunikaci k obci Vstiš. Předmětný úsek cyklotrasy je v současné době ve špatném stavu s nezpevněným povrchem s častými výmoly a je opravován pouze různorodou stavební sutí.

Realizací projektu dojde k vybudování dílčího úseku mezinárodní cyklotrasy CT 3 a svedení cyklodopravy ze značně zatížených silnic I/26 a II/230. Dále se propojí již vybudované části předmětné cyklotrasy ve směru Chotěšov-Dobřany. Tato cyklotrasa je hojně využívána obyvateli Chotěšova nejen k volnočasovým aktivitám, ale i k dojezdu do zaměstnání.

Poskytnutí financí pro obce bude ještě schvalovat zastupitelstvo.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient