Ve Stochově se konal Den pro prevenci s policisty, hasiči a záchranáři

Policisté z obvodního oddělení Stochov ve spolupráci s oddělením tisku a prevence, s kolegy dopravního inspektorátu, služby kriminální policie a vyšetřování, s poříční a pyrotechnickou službou a se skupinou kynologie a hipologie. Všechny policejní složky včetně služebních psů a koní se zapojily svými ukázkami, technikou, výstrojí a výzbrojí do preventivního dne pořádaného městem Stochov v součinnosti s komisí Prevence kriminalisty města Stochov.

Tato akce s názvem „ Den pro prevenci“ se uskutečnila ve středu 16. května 2018 během dne na místním hřišti v prostorách za sportovním areálem ve Stochově. Program preventivního dne byl bohatý a připravený nejen pro děti ze základních, středních a mateřských škol, ale i pro dospělé. Rozmanitý program byl vytvořen policejní výstrojí a výzbrojí, ukázkami první pomoci, prvky sebeobrany a možnost vyzkoušení trenažéru nárazu a jízdy.

Na kompletním programu se podíleli zástupci Policie ČR, Hasičského záchranného sboru, Záchranná služba, Městská policie Stochov, Celní správa, Besip, Ekokom a Technické služby Stochov.

Policisté ze skupiny kynologie předvedli ve dvou časových pásmech výcvik služebních psů včetně poslušnosti a simulované situace při zadržení pachatele. Skupina hipologie předvedla výcvik dvou služebních koní. Ukázka byla zaměřena například na poslušnost koní při střelbě, vlajících praporech a nebo i překonávání překážek, jako je oheň a zátarasy. Dopravní policisté předvedli speciální služební vozidlo značky VW Passat. Policisté z obvodního oddělení Stochov seznámili děti, ale i ostatní zájemce s policejní výzbrojí a výstrojí pro pořádkovou jednotku včetně protiúderového kompletu a k vidění byly i základní pomůcky pro výkon služby, jako jsou služební pouta, obušek, reflexní vesta nebo zastavovací terčík. Velký zájem byl o prohlídku služebních krátkých i dlouhých zbraní a o služební vozidlo se světelnou signalizací. Kriminalisté s ukázkou snímání otisku prstů taktéž přilákali školáky, kteří si svůj otisku odnesli domů na kartičce. Policisté pyrotechnické služby, přivezli na ukázku různé druhy munice. Zástupci z oddělení poříční služby přivezli na ukázku vodní skútr a potápěčské vybavení. V rámci prohlídky provádění policejních ukázek policistka oddělení tisku a prevence dětem rozdávala křížovky nebo omalovánky s preventivní policejní tématikou. Pro seniory byly připraveny taktéž křížovky s preventivními radami.

V policejním sektoru byla i možnost získání poznatků k náborové kampani, kde se zájemci o službu u policie dozvěděli základní informace a byla jim předána telefonní spojení na personální oddělení.

Samozřejmě, že i ostatní složky měly velmi zajímavé ukázky a činnosti ve svém oboru, kde se také v jejich vystavujícím prostoru tvořily zástupy zvídavých návštěvníků.

Preventivního dne se zúčastnili žáci místní základní školy, středního učiliště i občané města Stochov. Dále se tohoto preventivního dne zúčastnily děti ze Základní školy Kamenné Žehrovice a Smečno. Každého z návštěvníků zaujala některá z připravených ukázek a ve většině případů získali nové informace a poznatky, které byly pro ně velkým přínosem.

Den pro prevenci ve Stochově i přes nepříznivé deštivé počasí navštívilo několik set zvídavých účastníků. Po shlédnutí výcviku služebních psů a koní byli účinkující odměněni návštěvníky vždy velkým potleskem. Mnoho dotazů a kladných ohlasů bylo vzneseno i v teritoriu policejní techniky a jejich ukázek. Zájem ze strany dětí i občanů byl potěšující a celá akce „Den pro prevenci“ byla velmi kladně hodnocena.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.