Search
Close this search box.

Ve Štítech přednášel spisovatel Miroslav Kobza

Při příležitosti vydání své nové knihy Putování Zábřežskem po stezkách legend a příběhů, v pořadí již šesté, se spisovatel Miroslav Kobza vypravil i do Štítů.
V této knize autor obrátil pozornost na svůj rodný kraj, který prochodil křížem krážem a sesbíral o něm velké množství informací. Upozornil na rozmanitost zdejší krajiny, stavebních stylů a naturelu zdejších obyvatel. V průběhu besedy se všichni mohli přesvědčit, jakou lásku k této krajině chová, jak je tato oblast nedoceněná a obyčejnou se jeví jen zdánlivě. Část přednášky pan Kobza vyprávěl o městečku Štíty a jeho okolí, o historii a nelehkém životě dřívějších obyvatel. Ve své knize Štítům věnoval několik stránek a jejich historická fotografie zdobí zadní stranu její obálky.

Miroslav Kobza je známou a oblíbenou osobností a zaplněná zasedací místnost Městského úřadu ve Štítech tomu byla důkazem. Celou besedu provázela pohodová atmosféra a oko diváka potěšilo promítání krásných fotografií, které divákům spolu s poutavým vyprávěním připomněly, v jak krásné a rozmanité zemi žijeme , že na ni máme být právem hrdí, ale že bychom o ni měli také náležitě pečovat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient