Search
Close this search box.

Ve Starém Městě slaví Velikonoce už od brzkého rána

Na Velikonoční pondělí se tradičně netěší pouze děvčata. Těm podle tradice vyšlehání mladými vrbovými proutky zajistí mladost na další rok, ale také chlapci, kteří většinou v menších či větších skupinkách obcházejí své známé, spolužačky, kamarádky nebo rodinné příslušnice.

Mezi hlavní držitele tradic ve Starém Městě bezesporu patří folklorní soubory a jejich členové. Chlapečtí členové jak mladších, tak starších ročníků vyrážejí za brzkých ranních hodin na obchůzku nejen po domech dalších členek folklorních souborů. To, že na „šlahačku“ chlapci přijdou, většina dívek očekává dlouho dopředu, ovšem i tak je mnohdy příchod několikačlenné skupiny o půl čtvrté ráno pořádně zaskočí. „My starší už se v brzkých začátcích zas tak moc nevyžíváme. To necháváme mladším klukům. Většinou začínáme později, až kolem šesté ráno,“ říká s úsměvem dlouholetý folklorista Pavel Vrána, který letos spolu s dalšími šohajíky obešel přibližně deset děvčat.
V každé domácnosti si dají sklenku vína a něco malého na zub a po chvilce vyráží i se zpěvem „o dům dál“.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient