Ve Staré Pace došlo ke vloupání do rodinného domu, zloděj ukradl elektroniku a šperky

V úterý 1. května se v nočních hodinách na tísňovou linku 158 obrátil jednačtyřicetiletý muž s tím, že došlo ke vloupání do jeho domku ve Staré Pace. Dosud neznámý zloděj měl násilně vniknout do rodinného domu, ze kterého měl následně odcizit elektroniku a šperky. Celková škoda je předběžně stanovena na částku přesahující 159 tisíc korun.

Jičínští kriminalisté tak v souvislosti s případem zahájili úkony trestního řízení ze spáchání přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádež, za což provinilci v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody v délce trvání od jednoho do pěti let.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.