Search
Close this search box.

Ve Společenském domě se konalo setkání k půlkulatému výročí

Písní věnovanou slavkovské bitvě tří císařů „Slavkov“ od country kapely Poutníci to začalo a písní „SEN“ z CD slavkovské rockové skupiny EXIT to skončilo. Co? Slavnostní setkání k 50. výročí od předání zrekonstruovaného Společenského domu ve Slavkově u Brna veřejnosti, které se uskutečnilo pod záštitou města a za účasti starosty a místostarostky v neděli 13. května odpoledne prostorách SC Bonaparte.

Více než sto nynějších i dřívějších činovníků v oblasti kultury, pozvaných hostů i účinkujících, zavzpomínalo na dobu rekonstrukce a přístavby bývalé Záložny na moderní Společenský dům a na akcemi doslova nabité Slavkovské kulturní jaro 1968.

Ve dvouhodinovém programu se ukázkami ze své tvorby představily hudební skupiny Poutníci, Výlet, SMP+, EXIT, Zámecká dechová hudba, Slavkovské žestě a dále vokálně-instrumentální soubor Collegium musicale bonum. Nechyběly také divadelní ochotnické soubory Divadelní spolek Slavkov u Brna, PER VOBIS a folklorní skupina Slavkovské króžek. Pořadem provázela moderátorka Irena Rozsypalová, která vzpomenula též letošní 20. výročí úmrtí svého otce Břetislava Rozsypala, významného slavkovského muzikanta, kapelníka a kulturního organizátora. Mezi hosty jsme také přivítali mnohé ochotníky a hudebníky, kteří se přímo podíleli v roce 1968 na slavkovských kulturních akcích, například 93 letého Jaroslava Ledvinku, spoludirigenta slavnostního koncertu z 9. 5. 1968, či Zdeňku Rotreklovou, která v červnu 1968 odehrála coby sólistka na příčnou flétnu Mozartův koncert pro flétnu a orchestr.

Po skončení setkání si mnozí účastníci prohlédli na Brněnské ulici soukromou výstavu fotografií a předmětů z hudebního dění ve Slavkově ve druhé polovině 20. století, kterou uspořádal Karel Marischler.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient