Search
Close this search box.

Ve Slavkově probíhá sbírka kol pro africké děti

Obecně prospěšné společnosti Kola pro Afriku se letos podařilo přehoupnout přes hranici 6000 darovaných kol gambijským školákům. Nyní můžete své staré kolo předat africkým dětem i ve Slavkově u Brna. Nevadí přitom, zda darujete starou libertu nebo zánovního „horáka“. Vaše kolo totiž opraví lidé, kteří jsou těžce uplatnitelní na trhu práce a vězni. Nezisková společnost Kola pro Afriku je pak „vytuněné“ pošle dětem, které se díky tomu dostanou snadněji do škol.

Jak bude sbírka kol probíhat?
Sběrné místo bude v areálu Technických služeb – ČSA 1676. Předejte kolo personálu nebo
ho nechejte u parkoviště
Pokud budete chtít o předání kola vystavit doklad a zapsat se do darovací listiny, navštivte prodejnu Cyklo Kyjovský, Slovákova 1435. Za darované kolo obdržíte také poukaz v hodnotě 500 Kč na nákup kola nového.
Sbírka bude probíhat do konce měsíce dubna. Dopravu kol do Ostravy bezplatně zajišťuje společnost Autotransport Matuštík.

Darovaná kola společnost Kola pro Afriku věnuje již čtvrtý rok. Do projektu je v západoafrické zemi zapojeno přes 60 základních škol. Darovaná kola se průběžně opravují a chystají na cestu do Gambie ve Věznici Heřmanice a v centrálním skladu společnosti KPA v Ostravě – Koblově, kde společnost nabízí pracovní příležitost lidem těžce uplatnitelným na trhu práce. Pracovní místa vytváří společnost i v Gambii. „V této zemi školíme místní obyvatele tak, aby každá partnerská škola v projektu měla svého dvorního mechanika. Touto strategií se snažíme zajistit co nejdelší životnost darovaných kol v Gambii,“ říká ředitel společnosti Roman Posolda. Do země společnost vozí také náhradní díly a nářadí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient