Ve Slavkově na Opavsku hořelo 12 hektarů obilí

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly ve středu 1.8.2018 odpoledne ve Slavkově (okres Opava) u požáru 4 hektarů zralého ječmene a 8 hektarů strniště, který si vyžádal předběžně odhadovanou škodu 100 tisíc korun. Obešel se bez zranění. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Operační středisko hasičů bylo o požáru pole informováno ve středu před půl třetí odpolední. Do Slavkova vyjela jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Opava, společně s ní tři jednotky dobrovolných hasičů – Slavkov, Litultovice a Opava-Kylešovice.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu už za 12 minut, dohašování s rozoráváním pole traktorem ve spolupráci se zaměstnanci zemědělského družstva jim zabralo necelou půlhodinu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.