Search
Close this search box.

Ve Slaném se proháněl zfetovaný řidič se zákazem řízení

Policisté zjistili u řidiče, že je v zákazu řízení, ale i pod vlivem návykových látek.

Policisté obvodního oddělení Slaný v rámci výkonu služby ve večerních hodinách dne 4. prosince 2018 při kontrolní činnosti na pozemní komunikaci v Pražské ulici ve Slaném zastavili ke kontrole osobní vozidlo tovární značky Škoda Felicie. Policisté řidiče vyzvali k předložení dokladů potřebných pro řízení motorového vozidla. Řidič policejní výzvě vyhověl částečně, neboť u sebe neměl řidičský průkaz. Následným policejním šetřením bylo zjištěno, že řidičem vozidla je sedmatřicetiletý řidič z okresu Praha západ, který má vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel do ledna 2021, který byl vydán Okresním soudem Praha západ. Policisté dále řidiče vyzvali k provedení dechové zkoušky a testu na drogy. Dechová zkouška byla s negativním výsledkem, ale test na zjištění přítomnosti návykových látek byl pozitivní na látku amfetamin/metamfetamin. Lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu ve slánské nemocnici podezřelý řidič odmítl.

Policisté nyní tento případ prošetřují a muž je podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za který mu hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši 2 roky.

Policie neustále upozorňuje řidiče, že alkohol a ani jiné návykové látky za volant nepatří. Jízda pod vlivem těchto návykových látek je velmi riskantní a nebezpečná. Pouze dodržováním předpisů silničního provozu, bezpečnou jízdou a vzájemnou ohleduplností můžeme snížit počet dopravních nehod na pozemních komunikacích.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient