Ve Skřípově vyprošťovali hasiči kamion s kamením z příkopu

(Aktualizováno před )

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) z Bílovce a Ostravy-Zábřehu zasahovaly ve středu 29.8.2018 v podvečer a večer v obci Skřipov (okres Opava) u nehody kamionu Man, který vyjel mimo silnici a skončil v příkopě na pravém boku i s nákladem kamení. Kamion musela vyprostit těžká hasičská technika – Bizon a jeřáb.

Hasiči se pustili do vyprošťování, protože vozidlo leželo na palivové nádrži a vzniklo riziko, že by mohla být poškozená. Uvnitř bylo 230 litrů nafty a kousek od místa nehody tekl potok. Kamení vyložil z korby kamionu bagr soukromé firmy, který povolal majitel kamionu.

Nejdříve dřevěnými hranoly vypažili korbu, aby při tahání nedošlo k její deformaci, potom se do tradiční spolupráce zapojil vyprošťovací speciál MB Actros Bizon (tahal) a jeřáb Terex/Demag (zvedal) ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrava-Zábřeh. Šikovnou manipulací hasičů byl kamion postupně vytažen na silnici, kde si ho převzal majitel a přivolaná soukromá odtahová služba.

Hasiči uklidili silnici mezi Skřipovem a Starou Vsí u Bílovce od bahna. Po celou dobu vyprošťování (cca 16:30-21:00 hodin) byla silnice kompletně uzavřena, Policie ČR odkláněla provoz. Řidič kamionu vyvázl bez zranění.

Únik paliva nebyl zaznamenán. Nasákavý sorbent tak mohl být použit pouze na menší únik oleje na silnici bezprostředně po vyproštění kamionu.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz