Ve městě vznikne během festivalu i odpočinková zóna

Možnost odpočinku, ale také spoustu zábavy a poučení nabídne festivalová zóna města Ostravy, která je letos tematicky zaměřena na 100. výročí vzniku samostatného československého státu v rámci Festivalu v ulicích. Ten se v centru Ostravy uskuteční v pátek 29. a v sobotu 30. června.

Příjemné posezení pod slunečníky s výhledem na hlavní scénu nabídne o víkendu zóna města Ostravy během Festivalu v ulicích. Počasí se má o víkendu výrazně zlepšit, takže slunečníky přijdou vhod. Návštěvníci si mohou odpočinek zpestřit třeba řešením kvízových otázek z oblasti historie a současnosti ostravského sportu, kultury či dopravy. Ve stáncích se sportovní tematikou si prohlédnou staré fotografie, vyzkouší si, jak jim jde házení či jak daleko skočí z místa, a získají i vyčerpávající soubor informací o letošní nejvýznamnější ostravské sportovní akci – Kontinentálním poháru v atletice, který je svým významem řazen hned za olympijské hry a mistrovství světa.

Na své si v městské zóně přijdou milovníci dopravy. Vedle zóny bude stát zaparkovaný autobus, ve kterém si může každý prohlédnout fotografickou výstavu u příležitosti 120. výročí městské hromadné dopravy v Ostravě.

Součástí zóny je také prezentace městského projektu „fajnOVY prostor“, který se zabývá utvářením pěkného, přátelského a přitom funkčního veřejného prostoru, o čemž si můžete popovídat i s přítomnými architekty.

Praktické a podrobné informace nabízí stanoviště Ostravského informačního servisu. Na památku si pak návštěvníci mohou pořídit snímek ve foto koutku s historickým pozadím, rekvizitami a maketami prvorepublikových osobností, který všechny spolehlivě přenese do dob, kdy se rodila republika.

Z návštěvy zóny města Ostravy si všichni odnesou za účast v programu i symbolické drobné dárky.

Znovu se bude město Ostrava tímto způsobem prezentovat na festivalu Colours of Ostrava a zářijových Dnech NATO.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz