Ve Frýdlantu nad Ostravicí proběhne předvánoční akce s názvem “Krabice od bot“

26.11.2018 – 09.12.2018

Krabice od bot – předvánoční akce, která má za cíl potěšit děti z chudších rodin v České republice. Radost těmto dětem udělají zase děti, jimž dospělí pomohou připravit jejich dárkovou krabici od bot.

Prázdnou krabici od bot naplní děti dárky podle vlastního uvážení a doporučení dospělých. V úvahu vstupuje samozřejmě věk a pohlaví dítěte (sbíráme pro děti od 0 do 17 let), tyto údaje je třeba vyznačit na krabici zvenku a štítek dobře připevnit.Až krabici s dětmi zabalíte, donesete ji na sběrné místo Městského úřadu Frýdlant nad Ostravicí, odbor sociálních věcí, ul. Hlavní 139, Frýdlant nad Ostravicí v období od 26.11.2018 – 09.12.2018, pondělí až čtvrtek od 08-18 hodin, pátek 08-15 hodin. Ze sběrných míst pak před Vánocemi organizátoři zajistí převoz krabic do předem vytipovaných míst, kde místní instituce uspořádají vhodný způsob jejich předání.

Krabici můžete darovat také online a veškeré informace můžete najít na www.krabiceodbot.cz

Inspirace, co můžete do krabic dát – knížky, komixy, hračky – lego a jiné stavebnice, panenky všech druhů, autíčka, puzzle, omalovánky, pastelky, plastelínu, deskové a stolní hry, oblečení – trička, zimní sety šály, čepice, rukavice, ponožky, hodinky, sluneční brýle, hygienické potřeby, deodoranty, náramky, bižuterie, flash disk, legíny, sluchátka, papíry na psaní a tvoření, hrnek, batůžek, kšiltovky, potítka, sportovní potřeby, hakisák, frisbee, flash disk, tričko, baterku, modely aut či letadel, sladkosti, které vydrží.

Záštitu projektu poskytují Diakonie ČCE, jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb v ČR, a Českobratrská církev evangelická.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.