Search
Close this search box.

Ve Frýdlantu nad Ostravicí proběhla vzpomínková akce

Prostranství před Základní školou na náměstí T. G. Masaryka 1260 ve Frýdlantu nad Ostravicí se v pátek 26. října před desátou hodinou zaplnilo účastníky pietního setkání k státnímu svátku „Den vzniku samostatného státu“, který si každoročně připomínáme 28. října.

Před samotnou sochou prvního prezidenta samostatného československého státu T. G. Masaryka, drželi čestnou stráž děti z oddílu Junáci. Pietní akt hudebně doprovázel Frýdlantský hudební spolek a slavnostního proslovu se zhostil ředitel Základní školy na ulici Komenského, Mgr. Petr Novotný.

Vedení města Frýdlant nad Ostravicí zastupovali starostka RNDr. Helena Pešatová a místostarosta Mgr. David Pavliska, který položil kytici k soše T. G. Masaryka. Nechyběli ani zástupci frýdlantské Tělovýchovné jednotky Sokol a děti z Mateřské školy na ulici Janáčkova 1444 Frýdlant nad Ostravicí. Slavnostní pietní akt byl zahájen hymnou České republiky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient