Ve Frýdku-Místku včera proběhla dopravně bezpečnostní akce

Také v rámci územního odboru ve Frýdku-Místku byli řidiči motocyklů seznámeni s dopravně bezpečnostní akcí, která proběhla včerejšího dne v dopoledních hodinách v obci Bílá.

Každý kontrolovaný motorkář, u kterého policisté nezjistili žádný prohřešek, obdržel z rukou policistů Dopravního inspektorátu ve Frýdku-Místku reflexní šle, které si většina obdarovaných na místě ihned vyzkoušela. Motocyklisté tak nejen získali reflexní prvek, ale také zjistili jak je pro jejich bezpečnost důležité jejich správné umístění. Motorkáři jsou vedle cyklistů a chodců jedni z nejvíce ohrožených účastníků silničního provozu. Správně umístěné reflexní prvky proto můžou ve většině případů odvrátit dopravní nehodu, která se v drtivé většině neobejde bez zranění, nebo jim může dokonce zachránit to nejcennější, život.

Policie doufá, že tímto společným projektem Policejního prezidia a České kanceláře pojistitelů dopomůže k tomu, aby si veřejnost uvědomila důležitost nošení reflexních prvků, díky čemuž budou ostatními účastníky silničního provozu včas viděni.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.