Search
Close this search box.

Ve Frýdku Místku se policisté zaměřili na bezpečnost chodců za snížené viditelnosti

Ve Frýdku-Místku proběhla dopravně bezpečnostní akce se zaměřením především na pohyb chodců za snížené viditelnosti na pozemních komunikacích, nevyjímaje obecného dodržování provozu na pozemních komunikacích. Uvedené dopravně bezpečnostní opatření proběhlo v ranních hodinách v době, kdy není úplná tma, ale právě šero, což je v tomto ohledu velmi nebezpečné. Přecházení vozovky, byť na přechodu pro chodce může být rizikové stejně, jako přecházení mimo něj. Chodec se tak může například při přecházení přechodu pro chodce na dvouproudové komunikaci dostat do situace, kdy je zastíněn vozidlem, které mu zastaví v pravém jízdním pruhu a nepozornost chodce a řidiče motorového vozidla jedoucího v levém jízdním pruhu může být pro chodce velmi nebezpečná.

V rámci preventivního působení této týdenní akce byl vybrán přechod pro chodce na ulici Bruzovské ve Frýdku-Místku, který skýtá právě toto nebezpečí. S chodci bylo nejen hovořeno o rizikových situacích při přecházení vozovky, ale také jim byl věnován reflexní pásek, díky němuž může být právě chodci při jeho správném použití zachráněno zdraví, či život.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient