Search
Close this search box.

Ve Frýdku-Místku budou čistit chodníky i ve vnitroblocích

Vedení města zavedlo další novinku, která by měla přispět ke zkulturnění a estetizaci prostoru na sídlištích. Začátkem července zahájilo čištění chodníků ve vnitroblocích, tedy vnitřním prostoru mezi domy.

„V poslední době jsme zaznamenali žádosti občanů o úklid chodníků ve vnitroblocích, kde jsou přístupové chodníky převážně k hřišti, pískovišti, chodníky ze zadních částí domů a podobně. Vybrali jsme patnáct lokalit, ve kterých naše technické služby uklidí hned několik vnitrobloků. Například na sídlištích ČSA a 17. listopadu, kde je úklid plánován na přelom července a srpna, bude vyčištěn prostor ve více jak třiceti vnitroblocích,“ přiblížil primátor Michal Pobucký.

„Naši zaměstnanci ve vybraných místech posbírají odpadky, zbaví chodníky drnů a plevele, strojově je vyčistí a tam, kde neprojede čistící vůz, je zametou,“ popsal práce předseda představenstva Jaromír Kohut s tím, že smetky z chodníků jsou odváženy na meziskládku v areálu technických služeb, odkud jsou hromadně vyváženy na Frýdeckou skládku.

Čištění bude postupně probíhat až do konce prázdnin. Z městské kasy je na to vyčleněno přes 600 tisíc korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient