Ve Frýdku-Místku budou čistit chodníky i ve vnitroblocích

Vedení města zavedlo další novinku, která by měla přispět ke zkulturnění a estetizaci prostoru na sídlištích. Začátkem července zahájilo čištění chodníků ve vnitroblocích, tedy vnitřním prostoru mezi domy.

„V poslední době jsme zaznamenali žádosti občanů o úklid chodníků ve vnitroblocích, kde jsou přístupové chodníky převážně k hřišti, pískovišti, chodníky ze zadních částí domů a podobně. Vybrali jsme patnáct lokalit, ve kterých naše technické služby uklidí hned několik vnitrobloků. Například na sídlištích ČSA a 17. listopadu, kde je úklid plánován na přelom července a srpna, bude vyčištěn prostor ve více jak třiceti vnitroblocích,“ přiblížil primátor Michal Pobucký.

„Naši zaměstnanci ve vybraných místech posbírají odpadky, zbaví chodníky drnů a plevele, strojově je vyčistí a tam, kde neprojede čistící vůz, je zametou,“ popsal práce předseda představenstva Jaromír Kohut s tím, že smetky z chodníků jsou odváženy na meziskládku v areálu technických služeb, odkud jsou hromadně vyváženy na Frýdeckou skládku.

Čištění bude postupně probíhat až do konce prázdnin. Z městské kasy je na to vyčleněno přes 600 tisíc korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.