Search
Close this search box.

Ve frenštátském volnočasovém centru vznikají nové učebny pro polytechnickou výuku

V minulém týdnu začala výstavba nových polytechnických učeben v Astře, centru volného času ve Frenštátě pod Radhoštěm. Učebny budou sloužit rozvíjení odborných znalostí a pracovních dovedností návštěvníků centra. Celkové náklady by měly dosáhnout výše cca 1,75 mil. korun. Město získalo na vybudování polytechnických učeben dotaci ve výši 1,6 milionu korun. Zbývajících 150 tisíc korun uhradí město ze svého rozpočtu.

„Cílem projektu je vybudování dvou učeben, toalet a šatny. První z učeben bude sloužit pro modelování letadel a druhá bude na hrubou mechaniku,“ uvedl Jiří Skála, referent odboru investic a rozvoje MěÚ Frenštát pod Radhoštěm. Přípravy na vybudování polytechnických učeben začaly v roce 2017 na základě informací o připravované dotační výzvě Místní akční skupiny Lašsko. Byla vyhotovena projektová dokumentace a začátkem roku 2018 podána žádost o dotaci. Stavební práce byly v Astře zahájeny v září 2018 a učebny by měly být předány do užívání do konce letošního roku.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient