Ve fedcupovém týmu je dobrá nálada. Na Petru Kvitovou nastražili fórek

Dnes to vypukne. Na kurt pražské 02 arény nastoupí české a americké tenistky, aby rozjely dvoudenní boj o pohár Fed Cupu. Možná by se čekalo, že tak důležitá událost nechává všechny aktérky v napětí po celý týden, co už se v pražské hale připravují. Že přítomným tenistkám žilami či v hlavě (nehodící se škrtněte) koluje nervozita i z toho důvodu, že budou muset nahradit své žebříčkově lépe postavené kolegyně (na české straně Karolínu Plíškovou, na americké Serenu Williamsovou, Sloane Stephensonovou či Madison Keysovou). Jenže pravidelné televizní střípky z příprav obou táborů ukazují něco jiného – pohodu, smích a vtípky. A jeden takový humorný příspěvek si připravil český tým ve spolupráci s jedním ze sponzorů pro Petru Kvitovou.
Aby česká tenistka hned od začatku netušila, že jde o žertík, domluvili se s ní „seriózně“, že během tréninku předá vítězi mezinárodní soutěže vyhlášené společností TAG Heuer „Namaluj svůj idol“ cenu. Což se také stalo. Vítěz, „60letý Hubert Schmidt ze Švýcarska“, poté vyslovil přání zahrát si s Petrou několik úderů. Měl i s sebou svou starou dřevěnou raketu, s kterou prý v mládí hrával.
Hned po prvních úderech byla Petra Kvitová překvapená, jak to jejímu protivníkovi jde a po chvíli už mu nestačila vracet údery. I všichni kolem ztichli a nevěřícně koukali, jak to výherci soutěže jde.
Až když se sešli u sítě, aby si podali ruce, pochopila Petra Kvitovou, kdo je pod maskou staršího muže.

Jen pro doplnění. Finálové klání mezi Českem a USA odstartují ve 14 hodin Barbora Strýcová a Sofia Keninová, poté na kurt nastoupí Kateřina Siniaková a Alison Riskeová.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak