Search
Close this search box.

Ve Dvoře Králové hořela šatna

V bytě ve Dvoře Králové nad Labem hořela šatna. Při události nebyl nikdo zraněn. Škoda byla odhadnuta asi na 120 tisíc korun.

Profesionální i dobrovolní hasiči zasahovali v úterý 13. 3. před 15. hodinou u požáru v Dukelské ulici, který vznikl asi v 14:30. Při příjezdu požárních jednotek na místo požáru bylo zjištěno, že došlo k zahoření v prvním nadzemním podlaží bytového domu. Požár byl prakticky uhašen před příjezdem hasičů. Vyšetřováním události bylo zjištěno, že došlo k požáru v místnosti, která je uživateli bytu využívaná jako šatna a sklad potravin, čisticích prostředků atd. Vzniklým požárem bylo zničeno ošacení, skladované potraviny, poškozena byla elektrická instalace, dřevěné regály, okno, dveře, malby místností atd.

Přímá škoda způsobená požárem byla předběžně odhadnuta na částku asi 120 tisíc korun. Uchráněné hodnoty byly odhadnuty na zhruba jeden milion korun. Příčina požáru je předmětem vyšetřování. Naštěstí nebyl nikdo během události zraněn.

Lokalizaci požáru provedl majitel bytu a svědci požáru pomocí přenosných hasicích přístrojů a vodou ze zahradní hadice. Zasahující hasiči provedli na místě požáru průzkum, dohašení proudem vysokotlaké vody a odvětrání prostorů přetlakovou ventilací. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolné jednotky z Hajnic, Žirče a Bílé Třemešné.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient