Search
Close this search box.

„Ve čtvrtek to Litvínovu vrátíme, prohrávat už nás nebaví,“ říká hokejista Jakub Strnad

V rámci třetího přípravného utkání byl extraligový soupeř z Litvínova nakonec nad síly Kladna. Přes množství gólových šancí Januse v bráně Vervy překonali pouze jednou, kdy už za nepříznivého stavu a stejně jako v Litoměřicích byl ve třetí třetině úspěšným střelcem kapitán Jakub Strnad. Ale ani jeho branka už podruhé v řadě na víc než jednobrankovou prohru nestačila.

Máme za sebou během jednoho týdne tři utkání, jak bys zatím přípravu zhodnotil?
Zatím ještě hodně trénujeme, dohromady včetně zápasů je to hodně náročné. Jedeme dvoufázové tréninky, takže toho máme opravdu dost. Začínáme ladit systém a jak je vidět, tak největší problém nám zatím dělá koncovka. Šancí máme dost, ale za tři zápasy máme tři vstřelené góly. Takže tam nás asi nejvíc tlačí bota, na tom musíme na trénincích zapracovat.

Na druhou stranu ale také málo inkasujeme, utkání končí spíše fotbalovými výsledky. To přes naši aktuálně omlazenou obranu není tak špatné?
Neinkasujeme, ale také nedáváme. Je opravdu potřeba být produktivnější, pak se můžeme dočkat také nějaké výhry.

Už loni nás trápily přesilové hry prakticky celou sezónu. A ani letos jsme se v početní výhodě dosud neprosadili?
Zatím je sestava pokaždé jiná, kluci nehrají při sobě. V každém zápase je jiné složení přesilovkových formací, takže tam není ani moc prostoru se sehrát. Zatím to hrajeme spíš na improvizaci a proto to asi tak vypadá.

Jakým činnostem se na tréninku aktuálně nejvíc věnujete?
Jak jsem zmiňoval, o druhé odpolední tréninky jsme začali pilovat systém hry, abychom věděli co hrát. Tedy se zaměřujeme na napadání, obranu středního pásma a podobně. Tohle teď drilujeme prakticky poslední týden.

S Adamem Kubíkem jste ale odehráli druhé utkání v jedné lajně a pokaždé z toho byl po pěkné kombinaci gól?
To sice byl, ale podle mě jich mohlo být daleko víc, šancí jsme na to měli dost. Nějak to tam zatím nepadá a snad se to časem zlomí. Kolikrát jsme měli puk na brankovišti a nebyli jsme schopni ho tam z metru dobouchat. Potřebujeme zvýšit důraz a narvat to do brány i s těmi hráči. V tom už se nic jiného asi hledat nedá.

Po snížení jsme si vytvořili docela slušný tlak do vyrovnání, nakonec k němu nebylo daleko?
Nebylo, ale tam to bohužel ukončil ten zákrok, za který jsem byl vyloučen. Faul to nebyl, rozhodčí se mi pak také omlouval, že jsem se toho gólmana vůbec nedotkl a že upadl sám. Ale je to přátelák, i tohle je hokej.

Litvínov hrál dnes sice první zápas, ale za to prakticky v plné sestavě. Oproti tomu my máme na soupisce řadu juniorů a utkání jsme dohrávali na pět beků. To také asi bylo znát?

Je to náročné, ale zase na druhou stranu pro nás jen dobře. Více se vyhrajeme a do budoucna z těchto zápasů najdeme spíš výhodu.

Pro naše mladé hráče to také musí být asi dobrá škola?

Mají velkou příležitost se ukázat, dostávají dost prostoru na ledě. To pro ně musí být super a zaleží jen na každém z nich, jak k tomu přistoupí. Mají to prakticky ve svých rukách.

Zápasy probíhají za dost vysokých teplot, povedlo už se trochu se srpnovým počasím srovnat?

Na tom ledě je to stále stejné, to bychom hledali jen nějaké výmluvy. Je to jaké to je a led je pro všechny stejný.

Přípravu pokračujeme ve čtvrtek odvetou s Litvínovem v Mostě. Budeme jim chtít dnešek vrátit?
To určitě, už nás nebaví prohrávat. Dokázali jsme si, že hratelní jsou, šancí jsme si vytvořili dostatek. Není to nikdo, na koho bychom neměli.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient