Vděčné maminky zakoupily nové vybavení a spotřebiče pro neonatologické oddělení brněnské nemocnice

(Aktualizováno před )

V úterý 30. 10. 2018 ve 14 hod. se na Neonatologickém oddělení Fakultní nemocnice Brno v porodnici na Obilním trhu uskutečnilo slavnostní předání vybavení a spotřebičů, na jejichž zakoupení se složily vděčné maminky hospitalizovaných dětí, jejich rodiny a přátelé.

„Chtěla bych touto formou poděkovat personálu Neonatologického oddělení, zejména sestřičkám a sanitárkám za jejich perfektní péči. Věříme, že takto jim zpříjemníme pracovní dobu a vrátíme to, jak se k nám hezky chovaly, jak moc nám pomohly,“ popisuje Lenka Kosmáčková, iniciátorka tohoto nápadu, jejíž dvojčata se narodila předčasně. „Strach a obavy, když byla naše dvojčátka v inkubátorech na JIRPN a následně měsíc na Neonatologickém oddělení, se vždy rozplynuly díky přístupu a empatii všech. Doufám, že dary udělaly radost a že se další maminky budou cítit tak dobře jako my,“ dodává.

K Lence Kosmáčkové a její partnerce se v tomto záměru připojil i Šimon Řeřucha, který měl na Neonatologickém oddělení hospitalizovanou předčasně narozenou dcerku, a postupně se přidávaly další maminky a jejich přátelé, takže se výsledná částka vyšplhala až přes 60 000 Kč. Za tyto peníze bylo možné zakoupit např. novou pračku, sušičku, odsávačku mléka, vozíky, varné konvice, deky, vyšetřovací křeslo, mikrovlnnou troubu, váhu a další vybavení, které vylepší zázemí Neonatologického oddělení i Jednotky intenzivní a resuscitační péče pro novorozence (JIRPN).

„Děkuji rodičům a přátelům hospitalizovaných dětí za jejich dar, který pomůže zvýšit komfort na našem oddělení, a jsem ráda, že zde byli spokojení,“ poděkovala vrchní sestra Neonatologického oddělení Fakultní nemocnice Brno Mgr. Pavla Opálková.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz