Včerejšek byl nejtragičtějším dnem tohoto roku na silnicích

Šest osob z toho čtyři motorkáři zahynuli včera na našich silnicích.

Dokonce dva motorkáři najednou zemřeli při dopolední sobotní nehodě na Českobudějovicku. Starší motorkář (44) předjížděl ve směru od Hluboké osobní auto a už se nestačil zařadit zpět do svého pruhu a střetl se s protijedoucím motocyklistou (39).
Osobní auto mělo jen poškozený bok.
Na jihočeských silnicích už to byly 29. a 30. oběť tohoto roku.

Další motocyklista zahynul mezi obcemi Ramzová a Ostužná v Jeseníkách. Nehoda se stala v ranních hodinách, když motorkář z dosud nezjištěných příčin vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím osobním vozidlem. „Při nehodě motocyklista utrpěl zranění neslučitelná se životem,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Spolujezdkyně z osobního auta utrpěla lehké zranění. Řidič osobního auta se podrobil dechové zkoušce, byla negativní. „Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun, na motocyklu na 80 tisíc korun,“ dodala Vybíhalová.

Během ranních hodin vyhasl život i sedmadvacetiletého muže, kterého u Šošůvky na Blanensku srazil řidič osobního auta. Místo poskytnutí první pomoci od nehody ujel. „Od svědků máme informace, že nehodu mohlo způsobit červené nebo černé auto, osobní, případně kombi nebo menší dodávka. Přihlásit se nám na linku 158 mohou i lidé, kteří mají na domech kameru. Mohla něco zachytit. To stejné platí i pro řidiče s kamerou, kteří místem projížděli,“ řekla policejní mluvčí Alice Musilová.
Policie pátrá i po jiném řidiči, který měl u zraněného zastavit, ale pak pokračoval v jízdě. „Měl by mít také vozidlo červené barvy. Žádáme, aby se přihlásil,“ dodala Musilová.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!