Včera večer došlo k další smrtelné nehodě v Jihočeském kraji

Krátce před sedmou hodinou večerní včerejšího dne došlo na silnici třetí třídy mezi obcemi Bernartice a Radětice na Písecku k další smrtelné dopravní nehodě. Na místě opět zasahovaly všechny složky IZS. Událost je o to smutnější, že se jednalo o rodinnou tragédii.

Na projížďku na svých strojích značky Buell se vydali dva motorkáři, otec se synem (54, 29). Dle prvotního policejního šetření zřejmě otec, jedoucí jako první, nezvládl z dosud neupřesněné příčiny průjezd levotočivou zatáčkou a havaroval vpravo mimo komunikaci, kde narazil do stromu. Za ním jedoucí syn na situaci reagoval brzděním s následným položením motocyklu a rovněž havaroval vpravo vedle komunikace. Otec bohužel utrpěl poranění neslučitelná se životem. Jeho syn se rovněž zranil a byl po ošetření na místě převezen zdravotnickou záchrannou službou do písecké nemocnice. Přesný průběh, příčina a další okolnosti nehody jsou předmětem následného šetření píseckých dopravních policistů. K objektivnímu posouzení všech skutečností byla u zemřelého nařízena zdravotní pitva.

Tento motorkář se tak bohužel stal již 33 obětí dopravních nehod na jihočeských silnicích. Jen za posledních šest dnů v našem kraji zemřelo pět řidičů, z toho čtyři motorkáři. Opětovně tímto policie apeluje na všechny účastníky silničního provozu, tedy nejen na řidiče motorových vozidel, ale i cyklisty a chodce, aby důsledně dodržovali všechna pravidla silničního provozu a bezpečnosti své i ostatních věnovali maximální pozornost.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.