Search
Close this search box.

Včera večer došlo k další smrtelné nehodě v Jihočeském kraji

Krátce před sedmou hodinou večerní včerejšího dne došlo na silnici třetí třídy mezi obcemi Bernartice a Radětice na Písecku k další smrtelné dopravní nehodě. Na místě opět zasahovaly všechny složky IZS. Událost je o to smutnější, že se jednalo o rodinnou tragédii.

Na projížďku na svých strojích značky Buell se vydali dva motorkáři, otec se synem (54, 29). Dle prvotního policejního šetření zřejmě otec, jedoucí jako první, nezvládl z dosud neupřesněné příčiny průjezd levotočivou zatáčkou a havaroval vpravo mimo komunikaci, kde narazil do stromu. Za ním jedoucí syn na situaci reagoval brzděním s následným položením motocyklu a rovněž havaroval vpravo vedle komunikace. Otec bohužel utrpěl poranění neslučitelná se životem. Jeho syn se rovněž zranil a byl po ošetření na místě převezen zdravotnickou záchrannou službou do písecké nemocnice. Přesný průběh, příčina a další okolnosti nehody jsou předmětem následného šetření píseckých dopravních policistů. K objektivnímu posouzení všech skutečností byla u zemřelého nařízena zdravotní pitva.

Tento motorkář se tak bohužel stal již 33 obětí dopravních nehod na jihočeských silnicích. Jen za posledních šest dnů v našem kraji zemřelo pět řidičů, z toho čtyři motorkáři. Opětovně tímto policie apeluje na všechny účastníky silničního provozu, tedy nejen na řidiče motorových vozidel, ale i cyklisty a chodce, aby důsledně dodržovali všechna pravidla silničního provozu a bezpečnosti své i ostatních věnovali maximální pozornost.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient