Search
Close this search box.

Vážná nehoda uzavřela v pondělí silnici na východním okraji Nymburka

V pondělí 3. září těsně před půl osmou přijala operátorka tísňové linky středočeských hasičů informaci o vážné dopravní nehodě osobního a nákladního vozidla za výjezdem z Nymburka po silnici č. 330 ve směru do Poděbrad.

Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje k události vyslalo profesionální a dobrovolnou jednotku z Nymburka. První jednotka, která byla na místě už pět minut od ohlášení události, zjistila, že jde o čelní střet nákladního vozidla s osobním, v němž zůstala zaklíněna řidička.

Vzhledem k poškození osobního auta bylo nutné k vyproštění zraněné ženy použít více sad hydraulického nářadí. Proto byli k nehodě vyslány ještě profesionální hasiči z Poděbrad spolu s jednotkou Hasičské záchranné služby Správy železniční dopravní cesty Nymburk.

Po dojezdu všech sil hasiči vyprostili řidičku, kterou předali do péče zdravotníkům. Část jednotek se postarala o nezbytné zajištění obou vozidel proti požáru a posyp uniklých provozních náplní sorbentem. Při střetu byly na nákladním vozidle poškozeny přepravované transformátory, zároveň došlo k proražení obalů s chladícím olejem a úniku asi 80 litrů. Příčinu dopravní nehody vyšetřuje Policie ČR.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient