Vánoční výzdobu ve Vsetíně rozsvítí Mikuláš

Světelné řetězy, hvězdy, svítící vločky nebo efekty padajícího sněhu, to je hlavním motivem vánoční výzdoby ve Vsetíně, která rozzáří město na tradiční akci Mikulášský den. Letos se akce koná v pondělí 3. prosince, kdy se do ulic města vypraví Mikulášské družiny s čerty a anděly oděných v tradičních maskách a kostýmech. V adventním čase jsou však připraveny i další programy, během nichž si lidé mohou užít příjemnou sváteční atmosféru. Vánoční výzdoba bude rozsvícena v 16.30 hodin.

Vsetín zdobí v adventní čas šest velkých vánočních stromů, jsou na místech, kde se lidé střetávají, nakupují, čekají na vlak či autobus. Vánoční výzdoba bude tradičně kromě náměstí i na ulicích Mostecká, Svárov, Smetanova a Palackého. Vsetíňanům tak zpříjemní vánoční čas, kdy denní světlo je krátké a brzy nastává tma. Dolnímu náměstí dominují dva velké stromy nazdobené do zlaté barvy. Náměstí Svobody je laděno do stříbrné barvy, kdy mezi deset stříbrně nazdobených lip bude instalován šestnáctimetrový jehličnan, který z Luhu přiveze správa zeleně vsetínských technických služeb. Na Horním městě bude rozsvícen již tradičně korkovník a výzdoby se dočká smrk u vlakového nádraží a jehličnan v Panské zahradě.

„Rozsvícení prvního vánočního stromu bude v pondělí 3. prosince na náměstí Svobody v 16.30 hodin, městem budou procházet Mikulášské družiny. Opět se nám podařilo domluvit i Mikulášskou družinu z Valašské Polanky, která má tradiční masky typické pro Valašsko, zejména pro Hornolidečskou oblast.“ prozrazuje místostarostka Simona Hlaváčová.

V centru města budou Mikulášské trhy, pro děti bude připravena Andělská pošta, Čertovské váhy, Hod nebeských koulí do koše nebo přetahování lanem. Mikulášskou atmosféru bude všem zpříjemňovat oblíbená Čertovka.

„Při hodnocení Veselých vánočních hodů v minulém roce, jsme zaznamenali požadavek od obyvatel Vsetína o prodloužení vánočního jarmarku. V letošním roce budou tedy Veselé vánoční hody prodlouženy na 6 dnů. Začátek je naplánován na pondělí 17. a konec na sobotu 22. prosince. Návštěvníci se mohou těšit na více než 60 stánků s vánočním zbožím,“ informuje místostarostka Simona Hlaváčová.

Tradiční součástí adventního času je Dětské vánoční městečko, které se uskuteční ve čtvrtek 20. a v pátek 21. prosince. Je určeno k předvánočnímu prodeji zboží, které vyrobí a nabídnou nakupujícím děti. Výtěžek je určen na charitativní účely, peníze poputují na podporu rodiny, které mají rodinu s dítětem se zdravotním postižením.

Město Vsetín ve spolupráci s Domem kultury připravilo koncerty s vánoční tématikou jak profesionálních kapel, tak i místních. „Návštěvníci Vánočních hodů se mohou těšit na vystoupení kapel, jako jsou například Yo Yo Band, Fleret a Poutníci a regionální soubory a skupiny,“ vylíčila Petra Vaňková.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web spravuje Webklient