Vánoční stromy se rozsvítí i různých dalších částech města Blanska

Tradici rozsvěcení vánočního stromu dodržují také jednotlivé části města Blanska. Začátek adventu v těchto obcích mnohdy doprovází i kulturní program. Zatímco přímo v Blansku se vánoční strom poprvé rozzáří v pátek 30. listopadu, v místních částech většinou svoje stromy rozsvítí až v sobotu.

„V sobotu 1. prosince v 16:30 h rozsvítí strom u kapličky na Klepačově, o půl hodiny později podobná akce proběhne také v Dolní i v Horní Lhotě nebo v Lažánkách před kulturním domem, kde bude program spojen s mikulášskou nadílkou. V šest hodin svůj strom rozsvítí také na Olešné,“ upřesnila Marcela Horáková z odboru školství, kultury, mládeže a tělovýchovy.

„Na Těchově se vánoční stromek rozsvítil již během uplynulého víkendu, 8. prosince pořádají rozsvěcení na Obůrce místní hasiči. Na Češkovicích speciální program k rozsvěcení neplánují, obyvatelé Hořic vlastní vánoční strom nemají,“ dodala.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak