Search
Close this search box.

Vánoční strom v Pelhřimově už stojí, rozsvítí se v neděli

Masarykovo náměstí v Pelhřimově zdobí od úterý 27. listopadu vánoční strom. Tentokrát je to zhruba 12 metrů vysoká jedle ojíněná, která přes třicet let rostla na soukromém pozemku v Pavlově. Celou akci, spočívající v pokácení stromu, naložení pomocí jeřábu a hydraulického ramene na podvalník, převezení na místo a opětovném vztyčení, realizovaly podobně jako v minulých letech společně Technické služby města Pelhřimova, Městská správa lesů Pelhřimov a firma Silnice Hejda.

Vše se obešlo bez komplikací a krátce po deváté hodině dopolední už strom stál bezpečně usazen na svém novém místě před Šrejnarovským domem. Brzy poté na něj pracovníci technických služeb hned začali instalovat ozdobné prvky. Strom teď čeká na slavnostní rozsvícení, které proběhne o první adventní neděli 2. prosince. Vše začne v 17 hodin, kdy zazní proslovy pana starosty a pana vikáře, zpěv koled a po hlasitém odpočítávání prvňáčků se přesně v 17.30 hodin strom rozzáří. Všichni jsou na tuto slavnost srdečně zváni.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient