Search
Close this search box.

Vánoční strom na ostravském Prokešově náměstí rozsvítí andělé

Na Prokešově náměstí se v sobotu 1. prosince v 18 hodin rozsvítí vánoční strom, výzdoba náměstí a radnice, a to za účasti ostravského primátora Tomáše Macury. Město připravilo v předvečer adventu bohatý program, který začne už ve 14 hodin.

Největším lákadlem sobotního programu spojeného se slavnostním rozsvícením vánočního stromu je snová andělská show. Nad hlavami návštěvníků se ve výšce 30 metrů budou vznášet andělé. Celou atmosféru dokreslí živý zpěv a obří svítící loutka anděla. Na závěr si všichni zazpívají koledy Tichá noc, Štědrej večer nastal, Nesem vám noviny a další.

Pro děti je připravena Ježíškova pošta. Každé z nich může své přání napsat na speciální pohlednici a město Ostrava je pošle do Božího Daru. Pro rodiče s dětmi jsou připravena hravá soutěžní stanoviště. Děti si zábavnou formou připomenou tradice Vánoc v interaktivním představení s Poppy a Adélkou. Andělská show je naplánována na 16.15 a 17.45 hodin. Na pódiu během podvečera vystoupí Theatre Brass Quintet se Simonou Mrázovou.

Vánoční výzdoba, kterou si obyvatelé města vybrali v internetové anketě, bude letos zdobit Prokešovo náměstí a radnici od soboty 1. prosince až do 6. ledna. Celkem na ni bude použito 3,7 kilometru světelných řetězů se 44 tisíci diodami. Umělý desetimetrový vánoční strom ozdobí 250 koulí a řetěz dlouhý 600 metrů.

Na Prokešově náměstí nebude v sobotu chybět svařené víno, medovina, punč pro děti i dospělé, vánoční cukroví, perníčky, vánoční cupcakes nebo chleba se škvarky.

Program pro děti připravili ve výtvarných dílničkách pedagogové z ostravských středisek volného času z Moravské Ostravy, Poruby, Zábřehu a Mariánských Hor.

Během dne si zájemci mohou zakoupit vánoční výrobky z chráněných dílen. Své výrobky nabídnou v rámci sobotního programu tyto chráněné dílny: Mens Sana, Výrobní družstvo krabičky, Sociální podnik Hanička, Charita sv. Alexandra. Jedná se o široký sortiment výrobků z textilu, dřeva, keramiky a kůže, které vytvořili jejich klienti. Jedná se o výrobky s vánoční tematikou (textil, svícny, ozdoby) nebo i předměty do domácnosti a kuchyně, kožené opasky a ozdoby, dřevěné stojánky na mobily, betlémy, trička a textilní tašky s ostravskou tématikou a hračky pro děti.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient