Vánoční jarmark v Mladé Boleslavi nabídl zábavu i pochutiny

Další z velkých a tradičních akcí během adventu se v podobě Vánočního jarmarku odehrála v sobotu 8. prosince na Českobratrském náměstí a ve Sboru českých bratří. Zároveň po celý den probíhaly různé vánoční dílny v Templu. Návštěvníci trhů si mohli užít různých pochutin, něco hezkého si koupit i potkat živého velblouda. Také příchozím tradičně nabízeli pochoutku na uvítanou náměstek primátora Daniel Marek a představitel společnosti Kultura města Mladá Boleslav Milan Pruner.

Vánoční jarmark pokaždé nabídne široké spektrum zajímavého zboží, pochoutek i dobrého pití a je i vítanou příležitostí pro setkání známých i příbuzných během adventu. Také letos tato tradiční akce přilákala stovky lidí.

Ve Sboru českých bratří byly k vidění nejen zajímavé výrobky, ale i kulturní program. Sbor Bambini di Karmel (studenti ISŠ Na Karmeli) zde představil pohádky a vánoční písně a také živý Betlém.

Vánoce v Templu nabídly také ukázky řemesel a řemeslných výrobků, dále tvořivé dílny pro děti s vánoční tematikou, ale i předení na kolovrátku, výrobky z vlny, drátované objekty, vinuté perle, autorské šperky, malování dřevěných obrázků, ozdoby z korálků, vánoční svícny a dekorace a mnohé další zajímavé zboží a výrobky.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient