Search
Close this search box.

Vánoce ve Valašském Meziříčí začínají

Tradiční vánoční trhy na náměstí ve Valašském Meziříčí zahájí již v pátek 7. prosince Mikulášský jarmark s rozsvícením vánočního stromu. Následující dva týdny se poté ponesou v duchu vánočního zboží, koncertů pro všechny věkové skupiny, tvořivých dílen pro děti, dětských vystoupení i dobročinných akcí. Pestrý program završí na Štědrý den vystoupení místní Dechové hudby a VSPT Bača.
Vánoce ve Valmezu letos naváží na Mikulášský jarmark v pátek 7. prosince, kdy na náměstí ve Valašském Meziříčí dorazí mikulášská družina. Zároveň se rozsvítí také tradiční meziříčský vánoční strom a uskuteční se vyhlášení soutěže o nejkrásnější vánoční ozdobu. K dobré náladě, Mikulášskému jarmarku, jež bude probíhat od ranních hodin a prodeji charitativní polévky bude hrát Alfa Band.

Pravé vánoční trhy poté odstartují hned následující den a budou protkané vůní vánočního punče, svařáku i pečených dobrot. Mimo to labužníky potěší Kotlíkový zvěřinový guláš od Ládi Vajgla na Bronzovou neděli, zabijačkové dobroty Milana Žabčíka v pátek 14. prosince i prodej charitativního guláše a klobás studentů ISŠ-COP a MP Krásno ve čtvrtek 20. prosince. S blížícími se svátky se budou také prodávat vánoční kapři.

Pro děti jsou přichystány Tvořivé vánoční dílny v teple dřevěné chaloupky, pouštění lodiček z ořechových skořápek, Vojta Molek s valašskými zvířátky i betlémská stáj. Vánoční kluziště bude téměř do konce roku lákat k bruslení a koncertní program nabídne multižánrovou přehlídku účinkujících. Mladší generace se může těšit na Milana Peroutku se skupinou Perutě, kapelu Ajdontker, Poetiku a vítězku Superstar Terezu Maškovou s kapelou, jež přiveze také svůj debutový hit.

Ostatní si přijdou na své při tradičním koncertě kapely Fleret, Marek Ztracený přiveze ceněné nové album Vlastní svět a Kamil Střihavka s Leaders nás naladí do rockových Vánoc. Skvělou atmosféru navodí kapela Poutníci, místní muzikantka Lucie Redlová s Garde i Marco Campos s T4F, Blues Power z Olomouce, sdružení Rabussa i koncerty Cimbálových muzik Bača či Malá Rusava.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient