Vandalismu neunikl jeden z panelů venkovní výstavy v Blansku. Chybí u Ježkova mostu

(Aktualizováno před )

Exteriérovou výstavu s názvem „10 × 10 let ohlédnutí za posledním stoletím“ instalovali Blanenští v ulicích města v polovině srpna. Jejím cílem bylo přiblížit nejen místním, ale i turistům, kteří do Blanska zavítají, historii města. Bohužel, jeden z panelů už nemůže sloužit svému účelu.

Panel v blízkosti Ježkova mostu neunikl řádění vandalů. Při procházce městem, v rámci uvedené venkovní výstavy, tak už nenajdete druhé zastavení.

Městští pracovníci se na základě připomínek ze strany místních obyvatel chystali k přesunu některých panelů tak, aby jejich umístění co nejlépe odpovídalo místu zakresleném v mapě, která je součástí výstavy. Po této zkušenosti ale změnili názor.

„S ohledem na spáchaný vandalismus a dosah městských kamer jsme se rozhodli, že ostatní panely zůstanou na současných pozicích. Žádáme proto všechny slušné občany a zájemce o zhlédnutí všech zbylých panelů, aby byli tolerantní vůči drobným odchylkám umístění panelů v reálu a na orientační mapě,“ vysvětluje vedoucí odboru školství, kultury, mládeže a tělovýchovy Petra Skotáková.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz