Valašskomeziříčtí radní schválili obědy zdarma pro 26 dětí

Přestože před několik dny odstartovaly letní prázdniny, vedení základní školy Masarykova už myslí na další školní rok. U neziskové společnosti WOMEN FOR WOMEN požádalo o finanční dar, díky kterému si bude moci do konce roku 2018 zajít 26 žáků do školní jídelny na oběd, aniž by za něj museli rodiče zaplatit.
Podmínkou zapojení školy do programu a uzavření darovací smlouvy je souhlas zřizovatele, proto byla žádost předložena radním na dnešní posledním zasedání. „Dalo by se říci, že souhlas byl z naší strany pouze formalitou. Základní škola této možnosti využívá opakovaně, jsem za to ráda. Jedná se o pomoc cílenou na děti, které pocházejí z rodin, kde finanční tíseň nedovoluje rodičům zaplatit dětem plnohodnotný oběd ve školní jídelně,“ uvedla místostarostka města Yvona Wojaczková, která má školství ve své gesci.

WOMEN FOR WOMEN, o.p.s. je jednou ze tří společností, která získala od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy dotaci na podporu školního stravování dětí ze základních škol a svůj projekt nazvala „Obědy pro děti“.

V minulosti se do projektu ministerstva školství prostřednictvím dalších organizací a nadačních fondů zapojily také další městem zřizované základní školy, konkrétně základní školy Šafaříkova, Vyhlídka a Žerotínova. Projektu ministerstva práce „Obědy do škol ve Zlínském kraji“, financovaného z prostředků EU, využívá ZŠ Křižná a od září se do něj poprvé zapojí také mateřské školy Vyhlídka a Seifertova.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!