Search
Close this search box.

Valašskomeziříčtí radní schválili obědy zdarma pro 26 dětí

Přestože před několik dny odstartovaly letní prázdniny, vedení základní školy Masarykova už myslí na další školní rok. U neziskové společnosti WOMEN FOR WOMEN požádalo o finanční dar, díky kterému si bude moci do konce roku 2018 zajít 26 žáků do školní jídelny na oběd, aniž by za něj museli rodiče zaplatit.
Podmínkou zapojení školy do programu a uzavření darovací smlouvy je souhlas zřizovatele, proto byla žádost předložena radním na dnešní posledním zasedání. „Dalo by se říci, že souhlas byl z naší strany pouze formalitou. Základní škola této možnosti využívá opakovaně, jsem za to ráda. Jedná se o pomoc cílenou na děti, které pocházejí z rodin, kde finanční tíseň nedovoluje rodičům zaplatit dětem plnohodnotný oběd ve školní jídelně,“ uvedla místostarostka města Yvona Wojaczková, která má školství ve své gesci.

WOMEN FOR WOMEN, o.p.s. je jednou ze tří společností, která získala od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy dotaci na podporu školního stravování dětí ze základních škol a svůj projekt nazvala „Obědy pro děti“.

V minulosti se do projektu ministerstva školství prostřednictvím dalších organizací a nadačních fondů zapojily také další městem zřizované základní školy, konkrétně základní školy Šafaříkova, Vyhlídka a Žerotínova. Projektu ministerstva práce „Obědy do škol ve Zlínském kraji“, financovaného z prostředků EU, využívá ZŠ Křižná a od září se do něj poprvé zapojí také mateřské školy Vyhlídka a Seifertova.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient