Valašské Meziříčí získalo další razítko Dobré praxe

(Aktualizováno před )

Národní síť Zdravých měst České republiky udělila Valašskému Meziříčí v pořadí již druhé razítko Dobré praxe, tentokrát za „Koncepci přípravy na stárnutí populace ve Valašském Meziříčí“. Ve středu 6. června ocenění na Letní škole Zdravých měst 2018 v Rožnově pod Radhoštěm převzal místostarosta města Josef Vrátník.
Valašské Meziříčí, které je od roku 2001 Zdravým městem, se může pyšnit oceněním za ukázkový příklad přístupu k seniorům žijících ve městě. Razítko Dobré praxe získalo město jako ocenění aktivit, které mohou obcím a regionům sloužit jako zásobník poznatků a zkušeností.

„Kvalitou života seniorské populace ve městě a zapojením seniorů do komunitního života se zabýváme dlouhodobě. Celkový systém péče o hodnotu života starší generace obyvatel ve Valašském Meziříčí je na vysoké úrovni. Jsem rád, že se se svými zkušenostmi můžeme podělit s kolegy z jiných měst a obcí. Razítko Dobré praxe je důkazem, že svou práci, a to nejen v oblasti péče o seniory, děláme dobře,“ řekl po převzetí ocenění místostarosta města Josef Vrátník.

„Cílem naší koncepce stárnutí populace ve městě je umožnit občanům nad 65 let aktivně stárnout, zachovat si nezávislost a zajistit dostatečnou síť všech potřebných služeb pro seniory a jejich rodiny,“ řekla k tomu koordinátorka Zdravého města Valašské Meziříčí Alena Střítezská.

Své první razítko Dobré praxe získalo město již v roce 2010 za úspěšný projekt „Šedesát a víc, neznamená nic“. Záměrem tohoto velmi oblíbeného programu je podpořit nejen zdraví prospěšný pohyb seniorů, ale i společná setkání a zážitky, které k pocitu spokojenosti a zdraví přispívají stejnou měrou.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz