Search
Close this search box.

Valašské Meziříčí ušetří na pojištění majetku, bude mít novou centrální smlouvu

Valašské Meziříčí bude mít od ledna nové pojištění majetku a odpovědnosti za škodu. Díky novému centrálnímu pojištění tak výrazně ušetří. Od příštího roku tak radnice bude platit částku 2,14 milionu korun.

„S výsledkem veřejné zakázky jsem spokojen. Ročně ušetříme více než milion korun. Oproti původní smlouvě tak došlo k více jak třicetiprocentní úspoře. Je to díky přiřazení další městské společnosti CZT Valašské Meziříčí s. r. o. pod velkou smlouvu města, ale také díky uskutečněné veřejné soutěži,“ vyjádřil se starosta města Robert Stržínek.

Dle stanovených kritérií předložila nejvýhodnější nabídku Allianz pojišťovna, a. s. „S účinností od prvního ledna 2019 je s vítězem tendru uzavřena nová smlouva s garancí ceny komplexního pojištění do konce roku 2021,“ upřesnila Alena Schattke, vedoucí odboru majetkové správy.

Úsporu více než milion korun za jeden rok dosáhlo město se svými obchodními společnostmi – ST Servis, s. r. o., Městské lesy a zeleň, s. r. o. a CZT Valašské Meziříčí s. r. o.

„Podařil se nám další výrazný úspěch na cestě úspor veřejných financí. Ušetřené peníze tak můžeme směřovat do investic ve prospěch občanů našeho města,“ uzavřel Stržínek.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient