Valašské Meziříčí opět vyhlásilo zákaz vstupu do mladých lesů

Zamezení krádeží vánočních stromků… to je hlavní důvod vyhlášení zákazu vstupu do jehličnatých porostů, jejichž stáří nedosáhlo dvaceti let a jsou v majetku města. Zákaz je vyhlašovaný již několik let a platí vždy od 1. do 24. prosince 2018.
„Území označíme informativními tabulemi. Na dodržování zákazu budou dohlížet pracovníci Lesní stráže i městští strážníci,“ sdělil ředitel společnosti Městské lesy a zeleň Marek Netolička. Pokuta za porušení vyhlášky se ve správním řízení může vyšplhat až na patnáct tisíc korun.

Lesníci ochrání také mladé jehličnany uvnitř města. „Stromky potřeme speciální směsí repelentů a ovčího tuku, která za pokojové teploty silně zapáchá,“ vysvětlil Marek Netolička. Tento způsob se osvědčil. Už několik let nebyl na území města zaznamenán jediný případ neoprávněného výřezu.

Společnost Městské lesy a zeleň umožní lidem vybrat si vánoční stromek na speciální plantáži, která se nachází v místní části Podlesí, směrem na Brňov. „Prodej bude zahájen 4. prosince. Zájemci si mohou vybrat mezi smrkem pichlavým, borovicí černou nebo lesní, v menším počtu také mezi douglaskou, dále jedlí nebo smrkem lesním. Ceny se budou pohybovat od 150 korun za smrček až do 500 korun za nejdražší jedle. Vánoční stromky budeme nabízet taky na ulici Mostní a v areálu firmy sídlící na ulici V Sadě,“ doplnil Marek Netolička s tím, že si lidé budou moci také koupit různé dekorativní předměty například vánoční věnečky či ozdobné svícny.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web spravuje Webklient