V závěru přípravy porazila Chrudim třetiligové Živanice

Ani v závěrečném zápase přípravného období nedokázali Chrudimští poznat pachuť porážky. Na vlastním hřišti si MFK poradil s třetiligovým nováčkem ze Živanic. O vítězství rozhodl již v prvním poločase brankou Jakub Šípek, skóre se již změnilo pouze díky Kesnerovi a domácí fotbalisté tak podruhé v řadě odešli z přípravného zápasu bez inkasovaného gólu, tentokrát s výhrou 2:0!

Chrudimští i v generálce na start Fotbalové národní ligy protočili drtivou většinu širšího kádru, chyběli pouze zranění David Vodrážka a Lukáš Kopecký. Do úvodního poločasu postavili trenéři Jirousek s Matějkou nové tváře či členy šiřšího kádru, kteří dostali šanci se proti třetiligovému nováčkovi ze Živanic ukázat. V prvních minutách jsme sledovali opatrnou podívanou, která žádné velké šance nepřinášela, více na balonu se ale drželi fotbalisté z Chrudimi.

Zlomovou se stala 20. minuta prvního poločasu, kdy chybku v živanické defenzívě krutě potrestal Jakub Šípek. Mladý útočník zakončil svůj postup na branku lobem, narazil si míč o tyčku a následně již pouze uklidil míč do sítě – 1:0! Svoje umění musel v první půli ukázat i brankář Mrázek, kterému se podařilo udržet těsné vedení Chrudimi. Kaňkou na prvním poločase je pouze střídání zraněného Tomáše Froňka, posila z Písku tak poslední zápas před startem ligy nedohrála.

Do druhé půle domácí vyměnili řadu hráčů a na trávníku se to jednoznačně projevilo. Živanice se do ofenzívy dostávaly pouze sporadicky a většinu času se musely bránit chrudimským útokům. V první vážnější příležitosti sice Kesnerův centr Rybička mezi tři tyče nenasměroval, o chvíli později si vzal zakončení na starost sám Ondřej Kesner, který po zemi k tyči uzavřel střelecký účet zápasu na 2:0!

Přesně za týden míří chrudimští fotbalisté k prvnímu zápasu Fotbalové národní ligy, když se v neděli 22.7. dopoledne představí na hřišti Viktorie Žižkov.

MFK Chrudim – TJ Sokol Živanice 2:0 (1:0)

Branky: 20. Šípek, 78. Kesner. Rozhodčí: Kvaček – Zita, Jelínek. Diváci: 230.
MFK Chrudim: Mrázek, Zíma – Hlavsa, Krištof, Dostálek, Froněk, Langr, Stránský, Sulík, Vašulín, Drahoš, Rybička, Řezníček, Kesner, Díl, Mastík, Sixta, Šípek, Krčál
TJ Sokol Živanice: Hrnčíř – Petrus, Košťál, Motyčka, Polák, Kakrda, Buryánek, Staněk, Hundák, Ujec, Štěpánek

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.