V zastupitelstvu jsou nové tváře, starostou Vyškova je Karel Jurka

Ustavující zasedání Zastupitelstva města Vyškova, které se v sále Besedního domu konalo ve středu 31. října, potvrdilo to, na čem se nově vzniklá koalice po sečtení výsledků komunálních voleb dohodla: starostou města se stal pětačtyřicetiletý občanský demokrat Karel Jurka, Vyškov má nově tři uvolněné místostarosty. Vzešly ze subjektů, které se pro další čtyři roky dohodly na správě města.

Koalici tak tvoří ODS, ANO 2011, KDU-ČSL, Volba pro město a Náš Vyškov. V sedmadvacetičlenném zastupitelstvu má většinu 17 mandátů. „Jelikož se do zastupitelstva dostaly všechny kandidující strany a hnutí, bylo patrné, že povolební vyjednávání nebudou snadná. Věřím, že koalice, která nakonec z jednání vzešla, bude úspěšná. Našli jsme shodu v prioritních bodech, v rétorice, ve fungování a v komunikaci úřadu s obyvateli našeho města. Pro rozvoj Vyškova uděláme maximum,“ prohlásil nový starosta Karel Jurka.

Po složení slibu všech 27 zastupitelů následovala právě volba starosty a místostarostů. Zastupitelé zvolili 1. místostarostkou Karin Šulcovou (ANO 2011), která bude zastupovat starostu města po dobu jeho nepřítomnosti a funkci bude stejně jako zbývající dva místostarostové vykonávat jako dlouhodobě uvolněná.

Návrat do známých vod hlásí místostarosta Roman Celý (KDU-ČSL), který post zastával už v letech 2004 až 2013, místostarostou zastupitelé zvolili i Josefa Kachlíka (Volba pro město), který ve vyškovském zastupitelstvu sedí již od roku 1998.

V devítičlenné Radě města má hnutí ANO 2011 tři zástupce (Karin Šulcová, Ivo Chomoucký, Jana Podrápská), občanští demokraté dva (Karel Jurka, Luboš Kadlec), lidovci také dva (Roman Celý, František Adamec) a Volba pro město (Josef Kachlík) i Náš Vyškov (Blanka Mikulková) po jednom členu.

Předsedou devítičlenného finančního výboru zastupitelé zvolili Jiřího Piňose (Náš Vyškov), devítičlenný kontrolní výbor povede Petr Hájek (ČSSD).

Nejbližší zasedání Zastupitelstva města Vyškova se uskuteční ve čtvrtek 20. prosince. „Intenzivně pracujeme na vyrovnaném rozpočtu pro příští rok, který je pro nás prioritou. Tou druhou je pak Programové prohlášení Rady města Vyškova pro volební období 2018-2022. Půjde o průřez našimi volebními programy,“ doplnil nový starosta Jurka.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak