V Zábřehu proběhl Den Policie ČR

V úterý 26. června dopoledne proběhla v Zábřehu prezentační akce s názvem Den Policie ČR aneb integrovaný záchranný systém v akci. Tuto akci každoročně u příležitosti výročí vzniku Policie ČR pořádá územní odbor Policie ČR Šumperk, ve spolupráci s ostatními složkami integrovaného záchranného systému. Díky vstřícnému přístupu pana starosty mohly složky integrovaného záchranného systému v letošním roce prezentovat svoji činnost právě v Zábřehu.

V průběhu celého dopoledne si návštěvníci mohli prohlédnout statické ukázky vozového parku, techniky, výstroje a výzbroje jednotlivých složek. Mohli si prohlédnout vybavení sanitního vozu, výjezdní vůz kriminalistického technika, vybavení policejních potápěčů, hasičů a strážníků Městské policie Zábřeh. Policisté z oddělení cizinecké policie přítomným představili svou pojízdnou laboratoř v podobě tzv. Schengenbusu. Svou technikou a výzbrojí velmi zaujali také vojenští policisté. Pro děti byly připraveny různé hry, kvízy a otázky s bezpečnostní tématikou, za jejichž zodpovězení si odnesly drobné dárky. U stanoviště Českého červeného kříže si lidé mohli oživit pravidla poskytování první pomoci při různých úrazech. Celkovou atmosféru vhodně doplnily atrakce, které pro návštěvníky připravili zástupci zdravotních pojišťoven. Ti odvážnější si například mohli vyzkoušet otočný simulátor nárazu.

Pro diváky bylo připraveno také pásmo dynamických ukázek, v rámci kterého svou činnost prezentovali zástupci Vězeňské služby ČR, konkrétně Věznice Mírov, Policie ČR a Hasičského záchranného sboru. Vězeňská služba předvedla například ukázku přepadení eskorty přepravující vězně. Policisté zadrželi ozbrojené pachatele, kteří nelegálně ve vozidle přepravovali drogy. Hasiči mimo jiné názorně předvedli, jak bezpečně uhasit rozpálenou hořící pánev. Asi největší ohlas, zejména u dětí, vyvolaly ukázky výcviku služebních psů. Všechny účinkující diváci ocenili mohutným potleskem.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.