Search
Close this search box.

V Zábřehu proběhl Den Policie ČR

V úterý 26. června dopoledne proběhla v Zábřehu prezentační akce s názvem Den Policie ČR aneb integrovaný záchranný systém v akci. Tuto akci každoročně u příležitosti výročí vzniku Policie ČR pořádá územní odbor Policie ČR Šumperk, ve spolupráci s ostatními složkami integrovaného záchranného systému. Díky vstřícnému přístupu pana starosty mohly složky integrovaného záchranného systému v letošním roce prezentovat svoji činnost právě v Zábřehu.

V průběhu celého dopoledne si návštěvníci mohli prohlédnout statické ukázky vozového parku, techniky, výstroje a výzbroje jednotlivých složek. Mohli si prohlédnout vybavení sanitního vozu, výjezdní vůz kriminalistického technika, vybavení policejních potápěčů, hasičů a strážníků Městské policie Zábřeh. Policisté z oddělení cizinecké policie přítomným představili svou pojízdnou laboratoř v podobě tzv. Schengenbusu. Svou technikou a výzbrojí velmi zaujali také vojenští policisté. Pro děti byly připraveny různé hry, kvízy a otázky s bezpečnostní tématikou, za jejichž zodpovězení si odnesly drobné dárky. U stanoviště Českého červeného kříže si lidé mohli oživit pravidla poskytování první pomoci při různých úrazech. Celkovou atmosféru vhodně doplnily atrakce, které pro návštěvníky připravili zástupci zdravotních pojišťoven. Ti odvážnější si například mohli vyzkoušet otočný simulátor nárazu.

Pro diváky bylo připraveno také pásmo dynamických ukázek, v rámci kterého svou činnost prezentovali zástupci Vězeňské služby ČR, konkrétně Věznice Mírov, Policie ČR a Hasičského záchranného sboru. Vězeňská služba předvedla například ukázku přepadení eskorty přepravující vězně. Policisté zadrželi ozbrojené pachatele, kteří nelegálně ve vozidle přepravovali drogy. Hasiči mimo jiné názorně předvedli, jak bezpečně uhasit rozpálenou hořící pánev. Asi největší ohlas, zejména u dětí, vyvolaly ukázky výcviku služebních psů. Všechny účinkující diváci ocenili mohutným potleskem.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient