V úvodních semifinálových utkání letohradští nebodovali

Letohrad má za sebou první dva semifinálové zápasy. Zápasy s pikantní příchutí derby. Zápasy, na které si jak v sobotu, tak v neděli našla cestu stovka diváků, ať už domácích nebo těch letohradských. Letohrad totiž v semifinále, do kterého se mimochodem dostal po dlouhé době, narazil na pardubické Autoskláře. Jeleni v Pardubicích bojovali, na vítězství ale nedosáhli. Stav série je tedy pro Letohrad nepříznivý 0:2 a Jeleni musí doma zabrat, případná prohra by totiž znamenala konec sezony.

Sobotní zápas na Polabinách začal ve velkém tempu a atletický hokejbal plný tvrdých osobních soubojů přilákal více než stovku diváků. Hned od počátku se bojovalo o každý centimetr hřiště, Letohradští si vytvářeli řadu šancí, žádnou z nich ale nedokázali proměnit. Účet zápasu se nakonec otevřel až ve třinácté minutě, kdy míček za Šimarova záda propasíroval nikým nehlídaný Jan Bílý – 1:0. Letohrad to ale nezlomilo a bojovali dál. Ve zbytku první a celé druhé třetině ale diváci gól neviděli, počkat si na ně museli až do poslední šestiminutovky zápasu. V té se totiž děly věci. Ve čtyřicáté minutě využili Jeleni přesilovku, kdy předchozí souhru Lajčiaka a šikovného dorostence Macháčka využil zkušený Miroslav Věchet – 1:1. Vyrovnaný stav ale nevydržel: ve třiačtyřicáté minutě přesilovku využil Jan Česák – 2:1. „Není na co čekat, jdeme do power-play,“ ozvalo se ze střídačky Letohradu. Ta se ale Letohradu nevyplatila – 65 vteřin před sirénou míček do prázdné branky doklepl Lukáš Vlasák – 3:1. Pak dostali Jeleni výhodu přesilovky, trenéři znovu sáhli po power-play a Jeleni posléze znovu z hokejky Vlasáka inkasovali do prázdné brány – 4:1.

„První utkání bylo z mého pohledu dost vyrovnané a místy jsme byli lepším týmem. Ano, Pardubice využily našeho zaváhání v obraně v předbrankovém prostoru a celkem brzy se dostaly do vedení, naši hráči ale plnili pokyny na jedničku, tlačili se do šancí a třeba Zdenda Král šel třikrát sám na branku, ale bohužel své šance nevyužil. I tak jsme ale ve třetí třetině začali Pardubice mírně přehrávat, především díky tomu, že soupeř nechával hrát svoji první formaci většinu času a přišlo mi, že jí dochází šťáva. Z toho vznikl vyrovnávací gól třetí formace po perfektním důrazu na brankovišti,“ hodnotí zápas asistent kouče Tomáše Frimla Filip Červinka a pokračuje: „Zhruba sedm minut před koncem jsme ale udělali laciné dva fauly a hráli jsme oslabení 3 na 5. Přesilovky mají Pardubice výborné a leč jsme dřeli jako mezci, soupeř své převahy využil, sami jsme ho však dostali na koně, protože před i po našem vyrovnávacím gólu jsme prostě byli aktivnější, ať si to někdo přizná, nebo ne. Pak už ale nezbývalo mnoho času, zkusili jsme to dvakrát v šesti bez brankáře a obdrželi dva góly. Velká škoda, v prvním klání jsme měli na to Autosklo jednoznačně porazit.“

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice – SK Hokejbal Letohrad 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)

Branky: 12:41 Bílý (Filip), 42:25 PP Česák (Bílý), 43:55 EN Vlasák (Březina), 44:53 EN Vlasák (Stárek) – 39:49 PP Věchet (Macháček, Lajčiak). Střely: 29:22. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Oslabení: 1:0. Diváků: 110. Rozhodčí: Zbořil Tomáš, Prudík Michal.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice: Stárek (Dvořáček) – Bucek A., Filip, Mašík, Novotný, Turyna, Urban, Bílý, Březina Bucek J., Česák, Emmer, Förstl, Kubišta, Moravec, Moravec, Staněk, Urbanec, Vlasák, Zajíček
SK Hokejbal Letohrad: Šimara (Šupík) – Adamec, Anýž, Hejtmánek J., Krejsa, Lajčiak, Teplý, Vychytil, Běloušek, Cvejn, Faltus, Forman, Halbrštát, Hejtmánek D., Holec, Král, Lux O., Lux J., Macháček, Věchet

Na nedělní zápas se Jeleni nevyspali úplně nejlépe a už po šestatřiceti vteřinách domácí Autoskláři vedli gólem Ondřeje Březiny – 1:0. Letohradští první dvě třetiny hráli jako v mátohách, nedokázali se koncentrovat a po první třetině prohrávali o dva góly – ten druhý přidal ve vlastním oslabení v sedmé minutě Jan Bílý – 2:0. Ani úvod do druhého dějství se Jelenům nepovedl, necelou minutu po úvodním vhazování to byl znovu Ondřej Březina, kdo překonal Šimaru v bráně Letohradu – 3:0. V pětadvacáté minutě se Letohradští konečně trochu probrali a mohli poprvé v zápase jásat, když Stárka v bráně Autoskla překonal dorostenecký talent Filip Faltus – 3:1. Po dvaceti vteřinách se ale skóre měnilo znovu – tentokrát souhru s Emmerem ve čtvrtý gól Autosklářů přetavil Šimon Moravec – 4:1. Před třetím dějstvím proběhla v kabině Jelenů velká bouřka a trenéři radikálně zamíchali sestavou. Pomohlo to, ačkoli Letohrad opět nedlouho po úvodním vhazování třetiny inkasovali, trefil se Otto Urbanec – 5:1. V pětatřicáté minutě ale Jeleni snížili gólem Lukáše Lajčiaka, který se pak trefil i o tři minuty později – 5:3. Tím ale brankové hody neskončily – ve čtyřiačtyřicáté minutě se z vlastní poloviny hřiště trefil do prázdné brány Jan Bílý, sedmačtyřicet vteřin se ještě Jeleni pokusili zápas zdramatizovat gólem ze střely z první z hokejky Miroslava Adamce, na konečném stavu 6:4 se ale ve zbytku času nic nezměnilo.

„Do druhého zápasu jsme vstoupili absolutně bez koncentrace. Nechápu to a zpětně mě to ještě teď hodně mrzí,“ podotýká k nedělnímu semifinálovému střetu Filip Červinka. „Absolutně jsme zaspali začátek, dostali hned v prvním střídání branku a pak i ve vlastní přesilovce po ležérním stylu v našem obranném pásmu. Myslel jsem si, že se do utkání vrátíme, ale opět na začátku třetí třetiny jsme zaspali a bylo to tři branky. Pak vykřesal jiskřičku naděje výborně hrající Filip Faltus, ale i tak jsme působili ospale a nezaujatě. Až ve třetí třetině, kdy jsme absolutně zamíchali sestavou, přišlo oživení a zápas jsme zdramatizovali, bohužel se nedá vyhrát, když bojujete tak jak se má jen 15 minut z 45. Na hráče jsme ale s Tomášem Frimlem za výkon ve třetí třetině pyšní a takto to musí vypadat!“ dodal.

HBC Autosklo – H.A.K. Pardubice – SK Hokejbal Letohrad 6:4 (2:0, 2:1, 2:3)

Branky: 0:36 Březina (Vlasák, Bílý), 6:56 SH Bílý, 15:57 Březina (Česák, Novotný), 25:13 Moravec (Emmer), 31:46 Urbanec (Mašík), 43:48 EN Bílý (Březina) – 24:49 Faltus (Věchet, Cvejn), 34:31 Lajčiak (Věchet), 37:09 Lajčiak, 44:13 Adamec (Krejsa). Střely: 33:27. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. Oslabení: 2:0. Diváků: 100. Rozhodčí: Pečený Michal, Danylec Jevhenij.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice: Stárek (Dvořáček) – Bucek A., Filip, Mašík, Novotný, Turyna, Urban, Bílý, Březina Bucek J., Česák, Emmer, Förstl, Kubišta, Moravec, Moravec, Staněk, Urbanec, Vlasák
SK Hokejbal Letohrad: Šimara (Šupík) – Adamec, Anýž, Hejtmánek J., Krejsa, Lajčiak, Teplý, Vychytil, Běloušek, Cvejn, Faltus, Forman, Halbrštát, Hejtmánek D., Holec, Král, Lux O., Lux J., Macháček, Věchet

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.