Search
Close this search box.

V úterý podepíšou koaliční smlouvu a druhý den požádají o důvěru

Hnutí ANO a strana ČSSD podepíšou v úterý koaliční smlouvu. Ve stejný den by mělo dojít i k podpisu dohody s KSČM o tolerování vlády. Premiér Andrej Babiš to řekl novinářům na summitu v Bulharsku.

Po úterních podpisech bude následující den Poslanecká sněmovna projednat vyslovení důvěry kabinetu ANO a ČSSD podporovanému komunisty. Babiš počítá s tím, že vláda důvěru získá.
Spekuluje se, že by vládu neměla podpořit bývalá ministryně obrany Karla Šlechtová z hnutí ANO. „Já jsem s ní mluvil ve čtvrtek ráno o obraně. S paní Šlechtovou jsme si vyjasnili některé věci. Nevidím důvod, že by měla být proti,“ dodal Babiš.

Dohoda s KSČM však nemá znamenat, že komunisté musí vždy hlasovat pro zákon, který předloží koaliční vláda. „Není tam žádný závazek u všech zákonů stejně hlasovat,“ uvedl premiér.

Koaliční vláda se sestavovala dlouhé měsíce. Varianta ANO + ČSSD s tolerancí komunistů byla už blízko podpisu před pár měsící, ale nekonec došlo ke krachu. Pak se nabízela varianta ANO plus tolerance SPD a KSČM. Nakonec to však definitivně vypadá znovu na první variantu.

ČSSD spolu s ANO dají v poslanecké sněmovně 93 poslanců. Patnáct komunistických členů sněmovny by vládě dodalo potřebnou nadpoloviční většinu v parlamentu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient