V Ústí se uklízelo, dobrovolníci vyčistili město od různorodého odpadu

Krásné jarní počasí provázelo čtvrtý ročník dobrovolnické akce v Ústí nad Orlicí „Ukliďme Česko“. Sešlo se 15 pracovníků Městského úřadu, 10 dobrovolníků z řad občanů, pět dobrovolných hasičů z jednotky Ústí nad Orlicí, pět dětí a s odvozem odpadu pomáhali čtyři pracovníci společnosti TEPVOS s multikárami a nákladními vozy. K akci se také připojila romská komunita z Ústí a Kerhartic s úklidem v okolí ulic J. K. Tyla a Sokolská.

Podařilo se naplnit čtyři kontejnery a několik multikár nejrůznějším odpadem počínaje plastem, dřevem, dětským kočárkem, rozbitými zahradními grily, kompletním odhozeným porcelánovým servisem až po různé vysloužilé elektrospotřebiče a ojeté pneumatiky. Dobrovolníci uklidili okolí ulic J. K. Tyla, Sokolská, Špindlerova, okolí hřbitova a marketů v Ústí, cyklostezku, svahy pod Amerikou a další místa. Některé větší černé skládky, na které by dobrovolníci neměli síly, uklidilo v minulém týdnu s technikou Město v Ústí nad Orlicí. Zakončili tak sérii úklidů, které prováděly Ústecké školy, školky, spolky v posledních týdnech.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak