Search
Close this search box.

V Ústí se uklízelo, dobrovolníci vyčistili město od různorodého odpadu

Krásné jarní počasí provázelo čtvrtý ročník dobrovolnické akce v Ústí nad Orlicí „Ukliďme Česko“. Sešlo se 15 pracovníků Městského úřadu, 10 dobrovolníků z řad občanů, pět dobrovolných hasičů z jednotky Ústí nad Orlicí, pět dětí a s odvozem odpadu pomáhali čtyři pracovníci společnosti TEPVOS s multikárami a nákladními vozy. K akci se také připojila romská komunita z Ústí a Kerhartic s úklidem v okolí ulic J. K. Tyla a Sokolská.

Podařilo se naplnit čtyři kontejnery a několik multikár nejrůznějším odpadem počínaje plastem, dřevem, dětským kočárkem, rozbitými zahradními grily, kompletním odhozeným porcelánovým servisem až po různé vysloužilé elektrospotřebiče a ojeté pneumatiky. Dobrovolníci uklidili okolí ulic J. K. Tyla, Sokolská, Špindlerova, okolí hřbitova a marketů v Ústí, cyklostezku, svahy pod Amerikou a další místa. Některé větší černé skládky, na které by dobrovolníci neměli síly, uklidilo v minulém týdnu s technikou Město v Ústí nad Orlicí. Zakončili tak sérii úklidů, které prováděly Ústecké školy, školky, spolky v posledních týdnech.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient