V Ústí nad Orlicí proběhla akce s názvem Den Země

Na pátek 4. května byla ve Wolkerově údolí v Ústí nad Orlicí připravena, pro žáky ústeckých základních škol, akce zaměřená na životní prostředí a přírodu – DEN ZEMĚ.

Letos bylo připraveno 9 stanovišť, na kterých čekaly na děti různé úkoly v poznávání fauny a flóry, ochutnávky bylinkových čajů, ukázky živočichů, záchrana života a další zajímavé činnosti. Svou činnost zde představilo také Ekocentrum Paleta nebo Český svaz ochránců přírody JARO Jaroměř.

Akci přálo pěkné počasí a zúčastnilo se jí několik set dětí z prvních stupňů ústeckých základních škol.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak