V Ústí nad Orlicí proběhl Světový den první pomoci

Oblastní spolek ČČK Ústí nad Orlicí připravil v Ústí nad Orlicí ve středu 5. září tradiční akci Světový den první pomoci. Veřejném prostranství Kociánka již podevatenácté přivítalo nejen složky IZS, ale také dobrovolné záchranářské a zdravotnické organizace.

Tato tradiční akce umožnila zájemcům si vyzkoušet řešení modelových situací jako například masáž srdce, ošetření poranění, popáleniny, odřeniny a další zranění, jejichž zvládnutí v praxi může znamenat často záchranu života. Nechyběly ani ukázky vybavení jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému – Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje, Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje, Sborů dobrovolných hasičů Ústí nad Orlicí, Policie ČR, Městské policie Ústí nad Orlicí, Vodní záchranné služby Pastviny a dalších subjektů.

Po celé dopoledne se na Kociánce vystřídalo mnoho dětí z mateřských a základních škol místních i z okolních obcí.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.