V Ústí nad Labem probíhaly bezpečnostní akce zaměřené na čistotu města

V uplynulém týdnu pokračovaly v obvodu Severní Terasy a Neštěmic preventivně bezpečnostní akce, zaměřené na čistotu města a na dodržování obecně závazných vyhlášek města. Při tomto opatření bylo kontrolováno dvacet dva osob, které nějakým způsobem porušily právní normy. Nejčastěji se jednalo o znečištění veřejného prostranství, kde se jednalo o bezdomovce, kteří se přehrabovali v kontejnerech na domovní odpad a na zemi po sobě zanechávali nepořádek. Ve všech těchto případech strážníci donutili bezdomovce nepořádek po sobě uklidit a poté byli přestupci z místa vykázáni. V pěti případech byly uloženy blokové pokuty za porušení vyhlášky města, a to za pití alkoholu na veřejnosti v místech, kde to vyhláška zakazuje. Naopak nebyly zjištěny žádné případy, kdy by pracovníci v pohostinstvích nalévali alkohol osobám mladší osmnácti let. Ve třech případech byli hlídkou zjištěni bezdomovci, kteří spali na veřejném prostranství. Ti po probuzení a řádném poučení byli strážníky z místa vykázáni. Tyto akce budou pokračovat i nadále.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.