V Ústeckém kraji umírali narkomani. Policistům se povedlo dopadnout dealery

Policistům v Ústeckém kraji se povedlo odhalit velké pěstírny marihuany. Navíc objevili laboratoře na výrobu pervitinu a především dopadli distributory drog.

Už pět osob policisté obvinili z toho, že kvůli jejich prodeji drog zemřelo pět narkomanů. „Jedná se o poměrně významný nárůst. To číslo nás až trochu překvapilo,“ podotkl k tomu šéf odboru obecné kriminality krajské policie Martin Charvát.

Jeden z obviněných už je před soudem, další čtyři čekají na dokončení vyšetřování.

Právě Ústecký kraj patří spolu s Prahou a Moravskoslezským krajem mezi regiony, kde se nejvíce potýkají s drogovou problematikou.
Na severu Čech už od začátku tohoto roku dopadl speciální tým na drogové delikty 294 osob. To je o 53 pachatelů více než za stejné období v loňském roce. Také zajistili oproti loňsku dvojnásobné množství marihuany – 30 kg. To samé se týká i pervitinu – letos 5kg, vloni 2kg.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.