Search
Close this search box.

V turnovské Skálově ulici došlo ke změně vodorovného značení

Minulý týden došlo ke změně vodorovného značení ve Skálově ulici, a to ze zákazu stání na zákaz zastavení. Jednoduše řečeno – přerušovaná čára se v pokračování ulice změnila v plnou. Důvodem byla špatná průjezdnost pro zásobování i vozidla IZS.

Zákaz stání (tedy přerušovaná čára) je pouze v úseku několika metrů u pošty a poté se mění v plnou. Na tomto místě lze zastavit po dobu nezbytně nutnou k neprodlenému nastoupení nebo vystoupení přepravovaných osob anebo k neprodlenémˇu naložení nebo složení nákladu. „To slovo “neprodlenému“ je opravdu důležité. Neznamená to, že půjdu na poštu, vyřídit nákupy do supermarketu nebo si zacvičit do fitcentra,“ vysvětlil Luboš Trucka, velitel turnovských městských strážníků. Jak dodal, auta rozhodně nesmí stát příliš blízko přechodu nebo zasahovat do křižovatky. „Vše bude ihned řešeno blokovou pokutou,“ upozornil.

Plná čára značící zákaz zastavení je opravdu nekompromisní a zastavit zde nesmíte. Místo musíte plynule projet, pokud vám v tom nezabrání nějaká situace, kterou nedokážete ovlivnit.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient