Search
Close this search box.

V Turnově proběhlo setkání studentů Virtuální Univerzity třetího věku

Ve středu třicátého května hostil Turnov jedno z každoročních setkání studentů Virtuální Univerzity třetího věku (VU3V). Na závěrečný seminář, který se konal v prostorách KC Střelnice, přijelo dvě stě třicet seniorů z celé České republiky. Dopolední program v režii představitelek Centra VU3V doplnil stručným seznámením s historií města Turnova ředitel knihovny Jaroslav Kříž.

Odpoledne měli studenti možnost poznat Turnov i jeho okolí. Připraveny byly prohlídky v Galerii Granát, Muzeu Českého ráje i v Domě přírody Českého ráje. Někteří studenti si výlety a prohlídky naplánovali podle svého a navštívili i jiná místa. Ze všech stran však slyším pozitivní ohlasy a těší mě, že se u nás studentům líbilo.

Virtuální studium nabízí seniorům Provozně ekonomická fakulta České zemědělské univerzity v Praze a letos Virtuální U3V oslavila deset let provozu. Celý koncept zájmového vysokoškolského vzdělávání dostupného seniorům v malých městech stojí na online přístupných kurzech a místech pro setkávání studentů.

Jedno z konzultačních středisek funguje už šestým rokem v naší knihovně. Turnovští studenti se scházejí ke společnému promítání přednášek vždy jednou za čtrnáct dní v sálku Městské knihovny. Konzultačním střediskem jich prošlo bezmála třicet. A naprostá většina z nich úspěšně zvládla šest kurzů potřebných ke splnění celého studijního cyklu. Jsou zde však také studenti, kteří se slavnostní promoce účastnili několikrát a stále ve studiu pokračují, stále se vzdělávají v dalších a dalších oborech, bez problémů plní studijní podmínky i přes to, že virtuální studium je pouze jedním z mnoha jejich zájmů.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient