V Třinci proběhl víkend ve znamení hasičů a dalších složek záchranného systému

(Aktualizováno před )

Policejní vozy, sanitka, hasičské stříkačky, speciální mobilní rentgen celní správy a další profesionální technika zaplnily v sobotu 16. června náměstí Svobody, kde se konal tradiční Den s integrovaným záchranným systémem.

Prostřednictvím jednotlivých stanovišť se příchozí mohli seznámit s profesí hasičů, policistů, strážníků městské policie, záchranářů a celníků. Vítaným zpestřením byly soutěže pro děti a ukázka služební kynologie, během níž policisté a celníci předvedli, jaké kousky zvládají jejich služební psi.

Letošní Den s IZS se konal zároveň s krajskou soutěží profesionálních a dobrovolných hasičů Moravskoslezského a Olomouckého kraje v požárním sportu, která o víkendu 16. a 17. června probíhala na městském stadionu a v prostorách Integrovaného výjezdového centra na Frýdecké ulici. Hasiči změřili síly v divácky atraktivních disciplínách jako je požární útok s vodou, běh na 100 metrů s překážkami, výstup do 4. patra cvičné věže IVC nebo štafeta 4 x100 metrů s překážkami.

Vítězství si v rámci Moravskoslezského kraje odneslo favorizované mužstvo HZS MSK Ostrava. Tým tvořený hlavně Ostravany mj. již 7x za sebou zvítězil v Mistrovství ČR v požárním sportu. Druhé místo patří profesionálním hasičům z HZS Karviná a třetí příčka pak HZS Bruntál. V rámci Olomouckého kraje se z vítězství radovali profesionální hasiči z HZS OLK Olomouc před hasiči z Přerova a Šumperka.

Mezi dobrovolnými hasiči (muži) Moravskoslezského kraje zvítězila Ostrava-Michálkovice, druhé byly Závišice a třetí Těškovice. Mezi dobrovolnými hasičkami z Moravskoslezského kraje byly nejlepší opět Michálkovice, druhé skončily Těškovice a třetí Skalice.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz