Search
Close this search box.

V Třinci proběhl Den sociální práce

Odbor sociálních věcí města Třince pořádá každoročně u příležitosti Mezinárodního dne sociální práce konferenci pod záštitou starostky města Třince pro poskytovatele sociálních služeb a jejich pracovníky s názvem „Den sociální práce“. Letošní konference se uskutečnila v úterý 20. března 2018 v sálu Sborového centra Hutník a zúčastnilo se jí na sedmdesát pracovníků ze sociální oblasti.

„Je pro mne každoročně čest převzít záštitu nad touto konferencí. Velmi si vážím práce sociálních pracovníků, která je náročná a není zdaleka finančně tak ohodnocená, jak si zaslouží. Povinností radnice je starat se nejen o chodníky, městskou hromadnou dopravu atd., ale hlavně také pomoci těm, kteří to potřebují,“ uvedla starostka Třince Věra Palkovská, která hned v úvodu konference ocenila společně s místostarostou Radimem Kozlovským tři pracovnice za dlouholetou obětavou práci v sociální oblasti.

V kategorii „Vedoucí pracovník sociálních služeb“ převzala rukou starostky města ocenění paní Věra Majerová, vedoucí oddělení sociálně-právní ochrany dětí na MěÚ Třinec, v kategorii „Sociální pracovník“ získala ocenění Bc. Zdenka Mitrengová, pracovnice Pečovatelské služby z organizace Sociální služby města Třince, a v kategorii „Pracovník v sociálních službách“ získala ocenění paní Zdeňka Gajdoszová z Pečovatelské služby.

Posluchačům se na konferenci mimo jiné představily nové sociální služby poskytované na Třinecku např. Centrum služeb pro neslyšící a nedoslýchavé, Anděl strážný – tísňová péče, Lydie – raná péče nebo poradna pro osoby se závislostním problémem. „Konference chce nabídnout sociálním pracovníkům z regionu prostor pro sdílení dobré praxe, zkušeností a novinek ze sociální oblasti a zároveň je pořádáním akce chceme podpořit v jejich mnohdy nelehké práci,“ dodala vedoucí odboru sociálních věcí MěÚ Třinec Ellen Raszková.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient